Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A "Brave" nevű böngészőt...

A "Brave" nevű böngészőt érdemes használni teljes értékű böngészőként?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam és a youtube reklámokat teljes mértékben ignorálja és valami olyasmit is olvastam róla (nem jó az angolom), hogy a Tor böngészőnek valami reinkarnációja és a bankolás még elvileg biztonságosabb is, de nem tudom elhinni, mert akkor a Chrome-nál is népszerű lenne mégis most hallottam először róla egy reddit-es cikkben.


Szóval mi is pontosan ez a böngésző és érdemes-e teljes értékű böngészőként netezni, ha nagyon fontos a banki adatok/utalások/bejelentkezések védelme?



ma 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

A Chrome azért népszerű, mert ezt ismeri a többség. Megszokta, használja, nem vált róla, mert nincs igénye másra. Attól még léteznek más megbízható fejlesztők és böngészők is, csak a használati arányuk kisebb. A hithű Firefox felhasználók akár már 20 éve is ennél tették le a fogadalmukat, mégsem éri el a globális használat aránya a 3%-ot sem 2024-re. 15 éve még 30%-kal a második volt az Explorer után, akkor a Chrome 4-5%-on pangott. Aztán berobbant az okostelefon korszak és a Google op.rendszere, majd átvette az irányítást. Itt már a saját böngészőjét tolja, az van előtelepítve alapértelmezettként, nyilván azt fogja használni mindenki, és ezt szereti meg. Ennyi a tömeg titka, mint régen a Internet Explorer annak volt csúfolva, hogy azon keresztül töltik le a böngészőt, véletlenül sem használják. A Chrome annyiban lett jobb és ettől piacvezető, hogy nem akartak helyette mást letölteni.


Semmi gond nincs a Brave-vel, azt leszámítva, hogy a piaci arány alacsony. A TOR ugyan benne van, de komoly használatra nem ajánlott, mondjuk ne ezen keresztül vásárolj drogot, csak mert "Tor" alapú a kapcsolat és azt mondják az hú de biztonságos.

Teljes értékű böngészőként is használható gond nélkül, bármilyen tevékenységre. A beépített reklám-, nyomkövető és egyéb blokkolók miatt alapból biztonságosabb mint a Chrome.

ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"valami olyasmit is olvastam róla (nem jó az angolom), hogy a Tor böngészőnek valami reinkarnációja"

Nem egészen. Bár mindkettő képes a Tor elérésére, a Tor Browser egy célirányosan a Tor eléréséhez testreszabott Firefox, a Brave meg egy Chromium-alapú böngésző, opcionális Tor-képességekkel. Mindkettő használható a Tor elérésére, de egyáltalán nem tekinthetők "rokonoknak".


"a bankolás még elvileg biztonságosabb is"

Ez meg egyenesen téves.

Nincs különbség biztonság tekintetében egyik más ismertebb böngészőhöz képest. A Tor mód meg épp, hogy öntökönszúrás, nem fog az online bank örülni annak, ha te épp egy szingapúri vagy tuvalui címről akarsz bejelentkezni.


"mert akkor a Chrome-nál is népszerű lenne"

Egy dolgot jegyezz meg: a népszerűség 90%-ban nem észérvek mentén alakul. Leginkább a divat és a marketing a meghatározóak, és csak kisebb részt a reális érvek.

ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!