#1-es vagyok. Na akkor elmondom, mi a szitu, már látom megint megy a hülyeség terjesztése.
A li-ion akksiknak, mint amilyen a laptopban is van, egy nagy ellensége van, a használat. Használat alatt a klasszikus lemerítem-feltöltöm, lemerítem-feltöltöm, stb. ciklusokat kell érteni. Minél többször meríted le ill. töltöd fel, annál jobban károsodnak a benne lévő cellák.
Egy li-ion akksi kb. 300 teljes feltöltési-lemerítési ciklusig tudja leadni a teljesítménye maximumát. Ez azt jelenti, hogy ha ezt elérted, akkor látványosan elkezd romlani a teljesítőképessége.
A legjobb, amit az akksival tehetsz, hogy mindig töltőre dugva használod, és soha nem húzod ki. NEM fog melegedni, illetve minimálisat (melegedni akkor fog igazán, amikor tényleg használva van, azaz nincs feldugva az áramhálózatra).
Többet fogyasztani nem fog, legfeljebb amiatt, mert a rendszerben úgy van beállítva az energiaséma, hogy töltés közben nagyobb teljesítményt adjon le. De ez nem számottevő különbség, és a laptop eleve keveset fogyaszt egy asztali PC-hez képest.
A laptop egyébként sem túltölteni, sem túlmerülni nem tud, a töltésvezérlő elektronika mindkettőben megakadályozza.
Én ~15 éve használok laptopokat, 4 gépen túl vagyok már. Mindig töltőre dugva használtam őket, amikor csak tehettem, és volt olyan 10 éves laptopom, amit úgy dobtam ki, hogy szinte 100%-os volt az akksija.
Most egy 2016-os Lenovo laptopról írok, ennek az akksija is elbír kb. 6 órát átlagos használat mellett, pont a múltkor mértem le.
Úgyhogy a legjobbat akkor teszed a laptoppal, ha soha nem húzod le töltőről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!