Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A gépnek van IP címe és MAC...

A gépnek van IP címe és MAC címe is?

Figyelt kérdés

A gépnek van IP címe és MAC címe is???

Köszönöm, ha elmondod!!!


2010. nov. 3. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
aha
2010. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az elsőnek van igaza!
2010. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A gép mac és ip címe nem ugyanaz?

A gép ip címe a számítógép melyik részében található?

Azt tudom, hogy az IP címet az előfizetéshez adják, de arról eltérően nyilatkoznak, hogy:

van ip és mac cím is

a kettő ugyanaz

vagy csak mac cím van és az előfizetéshez adnak ip címet!

Most a 3 állítás közül melyik igaz???

Köszi, ha megírod és tudod!!!

2010. nov. 3. 18:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennél jobb infot nem találsz:

[link]


[link]

2010. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A MAC cím a hálókártya sajátja, minden kártyának egyedi, 48 bites. Az IP megváltoztatható, 32 bites.
2010. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Basszus már... Már több ember, többször leírta neked, hogy ez az egész hogyan működik. Volt olyan, aki nagyon alaposan tette ezt, úgy, hogy még egy 10 éves gyerek is megértené. Sőt, volt aki privátban is felajánlotta, hogy segít.


Ha az előző kérdésednél leírt válaszok alapján se tudod felfogni, akkor ne is próbálkozz többet, mert ezek szerint ez nem neked való témakör.


DE NE KÉRDEZD MEG ugyanazt még többször, ráadásul 1-2 óra eltéréssel.


Plusz ott van az egész net, ahol már milliószor, millió féle képpen le lett írva. Pl.: [link]

Csak rá kéne keresni.

2010. nov. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az infót, ez a MAC-ról valóban sok infót nyújtott. Akkor lehet, hogy nem is kell hálózatkártyát cserélni, hanem ez alapján egy hozzáértő megtudja csinálni?

Már csak azt nem értem, hogy az IP címet hogyan tudnánk megváltoztatni???

A privátot felajánló sajnos nem válaszol.

Valóban nem értek hozzá, azért kérdezek + azért, mert nem szeretném, ha megint jól lehúzna a számítógép szerelő, mert nem értek hozzá!

Köszi.

2010. nov. 3. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki felajánlotta, meg is kaptam az e-mailedet, és egyből válaszoltam is rá. Csak talán meg kéne nézni az emiljeidet. :)


Amúgy nem gondolod, hogy egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy egész pontosan mi a hiba, és eddig mit tettetek az ellen, hogy elhárítsátok? Lehet találnánk rá megoldást, és akkor nem kell szerelő.

2010. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm és válaszoltam.

Egészen pontosan az a bajom, hogy a Tesz-vesz-ről egy apró hülyeség miatt májusban kizártak, osak újra regiztem volna, de ugye pár nap múlva kiderült, nem tudom mi alapján. Most mindent megszeretnék változtatni, mert tagja szeretnék lenni a Tesz-vesznek!!!

Egyedülálló nő vagyok, így annyit tettem, hogy beszéltem egy programozó-szerelővel.

Köszönöm.

2010. nov. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!