Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen eszközt/megoldást...

Milyen eszközt/megoldást ajánlanátok az alábbi esetben? (másik épületben vezetékes és wifi kapcsolat)

Figyelt kérdés

Vezetékes és vezeték nélküli netet akarok biztosítani a jobb oldali kisebb épületben illetve stabil vezeték nélküli elérést a nagy piros négyzettel jelölt kerti pavilonnál is.

[link]

A kérdésem költői, mert gondolom egy wifi routert kellene a jobb oldali épületbe helyezni és UTP kábellel a szolgáltató wifi-s kábelmodemjével összekötni.

A szolgáltató eszköze zöld csillaggal van jelölve a nagyobb házban és egy PC van kábellel rácsatlakoztatva (meg nyilván wifi-t is adja sárga villámmal jelölve).


A kérdés csak az, hogy milyen eszközt vegyek, mert millió fajta van. Jelenlegi fizikai kapcsolatom speedtest-ben 250Mbps.

Viszont fontos szempont, hogy nagyon biztonságos, megbízható, könnyen beüzemeltethető és gigabites eszköz legyen, mert olvastam nemrég, hogy vannak routerek amiket könnyen fel tudtak törni.



szept. 14. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen wifi router jó a második épületbe. LAN-LAN összeköttetés kell, DHCP-t ki kell kapcsolni és az IP címét a fő router hálózatána, de annak DHCP tartományán kívülre kell konfigurálni. A kertbe pedig egy kültéri AP kell, földelt FTP vagy STP kábellel bekötve (fontos, hogy csak az egyik oldalán szabad földelni!), lehetőleg PoE áramellátással, hogy ne kelljen a kertben hálózati áramforrás, mert az macera tud lenni. Ehhez kell egy tápfeladó a beltéri oldalon.
szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hm..

A vezeték nélküli kapcsolatnál kulcskérdés a távolság és jel útjában lévő, csillapítást okozó tárgyak (falak, fák, lombozat stb.)

Sose hallottál még róla?

Mert erre utalás nincs semmi a kérdésben..

szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A benti router és a legtávolabbi kerti rész között nincs 25 méter a távolság se (és akkor lehet nagyon sokat is mondtam). Szóval nem egy tanyáról van szó, hanem egy random kicsi kertesház.

Ezért se akartam túlbonyolítani, mert nem vagyok szakértő.

szept. 14. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!