Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezért megbüntethetnek patreon-...

Ezért megbüntethetnek patreon-on? több lenn

Figyelt kérdés

Tehát ma akartam fizetni egy online szolgáltatásért patreonon, de mikor beírtam az összeget (custom pledge), nagyon sok VAT adót számolt fel. Szlovákiában lakom, tehát a VAT 20 százalék, így az összeg 226 euró esetén 45 lett volna.

Na, ennyi adót nem akartam fizetni, így kerestem országokat ahol kevesebb a VAT, így találtam meg Tájföldet, így átállítottam patreon-on az accountomot Tájföldire, és így már nem számolt fel semennyi VAT-ot. Megnéztem internetbankingon is, és tényleg csak annyi összeget vont le, semmi mást.

A kérdésem tehát, hogy lehet ebből bajom? Az elmaradt adó befizetés miatt?



szept. 10. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fizettetik meg utólag, de ha rájönnek a trükközésre az egymásnak ellentmondó technikai és szolgáltatott adat információkból (pl. szlovák IP-ről és szlovák számlázási címről vásárolva miért Thaiföldi adózást választottál) és az sérti a felhasználási feltételeket, kitiltanak. Kérdéses persze, hogy ezt mennyire figyelik és mennyire veszik komolyan. Az ilyen típusú adóelkerülés amúgy büntetendő, de a lebukási esélye kicsi és sokan bevállalják.
szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, én jogi szankciókra gondoltam, mint ráfizetés, az adó sokszorosának visszafizetése, börtön stb, szóval a legrosszabbra :D
szept. 10. 22:22
 3/4 A kérdező kommentje:
egyébként meg az ő problémájuk is olyan szempontból hogy ilyen egyszerűen lehet trükközni, még a szomszéd néni is meg tudná csinálni. Ha nem akarnak VAT pénzektől elmaradni, csinálják meg jobban a biztonsági rendszerüket szerintem!
szept. 10. 22:23
 4/4 BeefEater ***** válasza:
Elvileg ÁFA csalást követtél el és a szlovák jogszabályok szerint büntethető vagy. Viszont ez a Patreonnak sem érdeke, tehát ha csak nem loholnak a nyakukon ők nem fognak semmit sem csinálni.
szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!