Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek ha webáruházamban...

Mit tehetek ha webáruházamban leadott rendelést kiszállításkor nem veszik át?

Figyelt kérdés
Említett problémával egyre többször találkozok, rendelgetnek, át venni már nem kell... nekem ez kétszer is pénzbe kerül. Be lehet hajtani ezt a bukott összeget? Tudom, nem... de hátha van valakinek erre megoldása?!
szept. 2. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Be lehet hajtani. Beveszed az ÁSZF-be az átvétel megtagadás következményeit és a szállítási díj megtérítésre való kötelezettséget. Rendelni csak ennek az elfogadásával lehet, így aki nem fizet annak küldesz egy felszólító levelet és a nemfizetés következményeivel megfenyegeted. Innentől vagy fizet, vagy behajtatod az összeget szerződésszegés miatt, amit meg fognak neked ítélni.


Nézd meg 1-2 nagyobb webshop feltételeit (fejből nem tudok most konkrét példát), ők is ugyanígy csinálják.

szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is láttam már ilyet az ÁSZF-ben de tartok tőle nem ér semmit.

Bíróságra meg kár rohangálni 3-4.000 Ft ért.

Sajnos ez most az egyik visszatartó erő a webáruház indításban. Több a szállítási díj mint maga a haszon.

szept. 2. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs webáruházam, de elfogadhatónak tartanék egy előzetes díjat valamilyen elnevezéssel, amit átvétel után levonnának a végösszegből. Persze ha nem veszik át, akkor ugrott.
szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hasonló megoldást látnék jónak én is. Pl. postaköltsége előreutalva, de ez egy elég vevőtaszító dolog lenne szerintem
szept. 2. 16:34
 5/8 A kérdező kommentje:

Termékeimet helyben árusítom, pár éve elkezdtem jófogáson, marketplace-n stb árulni. Egész addig csináltam, amíg 10 rendelésből már 2-3-at nem vettek át

500-1500 Ft haszon / termék , akkori postaköltsége volt 1900 Ft körül vissza 970 Ft. Ez egy elég gyors ~3000 Ft bukó

szept. 2. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Dupla szállítási költség (ha nem veszik át, akkor nullára jössz ki vele), és a különbözetet a következő vásárlásnál kedvezményként elszámolod neki. Mondjuk ez is csak a visszatérőnek éri meg, különben a magasabb ár miatt nem nálad vásárolnak.
szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BeefEater ***** válasza:
60%

Ne ajánlj fel utánvétes fizetést. Aki megrendeléskor kifizeti az tényleg akarja is a terméket.

Bár ez azt feltételezi, hogy rendes webáruházad van és nem Marketplace/Jófogás csak.

szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Két munkára éhes verőlegényt alkalmazz házhozszállításhoz.
szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!