Melyik eszközön kell Bridge módba váltani?
Most költöztünk egy új albérletbe ahol a voda szolgáltat.
Meg is rendeltem a giga netet, be is szerelték viszont a wi-fi el nem vagyok megelégedve egész pontosan azzal hogy “csak” 500mbit et tud kitolni a legjobb routerük.
Namost nekem van egy egész jó wi-fi 6E -s Linksys em és azt szeretném hogy arról jöjjön a wi-fi.
Ilyenkor fel kell hívnom a Vodafone t hogy állítsák át bridge módban a routerüket (vodánál így lehet csak mert adminba nem lehet ilyet váltani) vagy a fogadó routert kell bridge módban állítani (Linksys)?
Azt szeretném hogy a koax kábelen jövő giga netet ne a Voda saját eszköze szórja wi-fi n hanem az én eszközöm ami probléma nélkül megbirkózik egy giga net szórásával wifin
Abszolút nem ez volt a kérdés. A lakás kialakítása nem teszi lehetővé azt hogy oda húzzam a kábelt szóval be kell érjem azzal hogy van egy mocsok erős 6E routerem és van egy 6E s alaplapom azaz a jel erősséggel semmi bajom nem lesz hogy meglegyen a giga.
Az érdekel hogy melyik eszközön kell a bridge módot állítani? A Voda routeren vagy a Linksys en ?
Ahogy #3-as írja, bár nem vodás az egyém de én úgy csináltam.
1, szolgáltatói router felületére bementem egy kábeles kapcsolattal összekötött pc-vel.
2, elmentettem a beállításokat
3, megnéztem az internetes beállításokban hogy van beállítva a login, megvannak-e a login adataim stb,.
4, átállítottam, és újraindítottam.(Ha jól emlékszem a wifi-t is lekapcsoltam, minek foglaljon külön sávot)
5, innentől a szolgáltatói router/modem adott LAN portja már modemként viselkedik, ezt összekötöttem a saját routerem WAN portjával.
6, PC-m átdugtam a saját router LAN portjába és beléptem a beállításokba, majd az Internet/WAN beállításokban beállítottam a login adatokat és a wifit, majd újraindítottam.
Elvileg nem szükséges LAN kábelen csatlakozni, de kevesebb a hibalehetőség szerintem.
Ahhoz, amit leírsz egyik routert sem kell feltétlenül bridge módba tenni. Egyszerűen a szolgáltatói router LAN portját összekötöd a saját routered egyik LAN portjával. A saját routereden előzőleg állíts be fixen ip címet abból a tartományból, ahol a másik router is van. A DHCP pedig csak az egyik eszközön legyen bekapcsolva.
Így a szolgáltatói router elvégez minden eddigi feladatot, de a saját routereden is elérhető lesz a Wi-Fi. Azt a szolgáltatói routeren igény szerint ki is kapcsolhatod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!