Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a YouTube összes kommentszekciója "2024 valaki" kommentekkel van teli?

Figyelt kérdés
Lassan tényleg használhatatlanok lesznek a youtube kommentszekciói, mert mindegyik az aktuális évet odakommentelőkkel van teli. Fizet ezért valaki az ilyeneknek? Robotok? Vagy csak ennyire jó érzés látni, ahogy párszáz másik hasonló bárány belájkol egy kommentet, amiből van még 50 másik? Van erre valami értelmes magyarázat? Van más is, akit idegesít ez a dolog?

aug. 8. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, de ettől még nem használhatatlan.


Meg ez főleg zenei videóknál van.

aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzek általában nem botok, régen is előfordult, de még gyakrabban, de ott meg az volt hogy "like ha 2018-ban nézzed" és stb. De tényleg idegesítőek. Van mikor egy éves YouTube shorts kommentbe is leírják ezt. Annyit tudsz tenni hogy ignorálod őket.
aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Emberek írják ki, like-ért koldulva. Az együttérzésre játszanak, hiszen ha más is ugyanazt gondolja mint ő, akkor nyomja a jelet. Az pedig pozitív visszacsatolás, sikerélmény. Van, aki rá van függve erre az élményre.
aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as hoz csatlakozva: igen, az endorfin az veszélyes drog .


no joke.

aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiak, hogy egyedül bolyonganak ott, vagy másnak is eszébe jut-e idén is adott dal. Mert gondolom, hogy talán több éves dal. És, hogy járnak-e még arra, vagy éppen a feledésben van ez a dal/ egyéb videó, pl lehet ilyen kulturális dolog, mém is az adott videó. Olyan, mint amikor üres(nek/kihalt/nak tűnő) házban, kastélyban, városban hahózik valaki. Örül, ha "port(y)áznak" arra mások is, közösségi élményt ad.
aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

*Ja meg egy kicsit vicces is,aranyos is;jó kedvre az embert,ha más is hallgatja. "Együtt" emlékeznek. (Ez megható), ez meg ilyen virtuális pacsi idegenek között is, hogy "nem felejtettük el ezt a dalt, itt vagyunk veled, bro.:)" :')

Meg ez egy ilyen felmérés,kutatás is az adott videó aktuális népszerűségéről. :)

aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*deríti
aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-7: Ez egy aranyos elgondolás, és ezt még meg is tudnám érteni, de ha ez lenne az igazság, akkor mindenhol csak egy ilyen komment lenne, és a többi mind ahhoz szólna hozzá. Így nem is lenne vele akkora baj. Viszont ehelyett azt látom, hogy mindenki odabiggyeszti a sajátját, hogy ő lehessen a top komment, vagy az egyik már létezőhöz hozzáírja, hogy "én". Nem vagyok boomer a szó egyik értelmében sem, de számomra elkeserítő, hogy ezt közösségi élménynek kell már nevezni.


Én azt is megértem, hogy kellenek a lájkok, mert az pozitív megerősítés, meg dopamin. Ezt magamon is érzem, ha egy olyan kommentemre gyűlnek a lájkok, ahol valami értelmeset mondtam, véleményt fejtettem ki, vagy nyílt kérdést tettem fel, akkor valóban jól tud esni, hogy sokan osztják a véleményemet, de ez az évszámozás csak szemét, amit mellettem még sok másik ember is leírt ugyanabban a kommentszekcióban. Nem az én érdemem, hogy 2024 van, és ezt be tudtam írni egy szövegmezőbe, tehát hogyan is nyújt ez elégedettségérzést bárkinek? Ez az, amit nem értek.

aug. 9. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!