Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire, hogyan véded a...

Mennyire, hogyan véded a gyereked adatait, amikor először regisztálod őt a netre?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, elég sok gyereknek olyan a felhasználóneve (tehát az e-mail címe is, stb.), hogy tartalmazza az igazi nevét, esetleg még születési évet, hónapot, napot is (vagy egyet-kettőt ezek közül), és ezek olyan felhasználónevek, amiket még a szüleik csináltak nekik régebben. Jól van ez így?

Egyáltalán mikor, miért regisztráltad őt, amikor saját felhasználónevet kapott?



júl. 23. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én magam csináltam meg az email címemet, 10-11 éves lehettem, és igen tartalmazza a nevemet (családnév + becenév), köztük két random számot
júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Jól van ez így?"


Igen.

júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De miért? Nem kéne védeni az adatait olyan módon is, hogy olyan e-mail címet gyártunk a gyereknek, amiből nem található ki se a neve, se egyéb adatai?
júl. 23. 19:49
 4/5 A kérdező kommentje:

Na tessék, egy másik kérdés arról szól, hogy felnőtt ember hol ismerkedhetne biztonságosan, és azt írja neki valaki, hogy

"De legfőképpen, idegeneknek soha ne adj meg magadról semmiféle személyes adatot."

És akkor a gyerek adatait meg kitálaljuk csak úgy, már a kezdet kezdetén, amikor először regisztáljuk a neten?...

júl. 23. 19:57
 5/5 SIDLER22 ***** válasza:

Egyrészt szerintem nem kéne regisztrálni gyerekeket akiknek még ehhez hozzáférésük sincs és nem tudják még használni.

Másrészt az E-mail cím egy szabadon választott cím és nem feltétlen személyes adat.

Az, hogy valakinek az az E-mail címe, hogy molnarjozsef94@gaymail.com még nem biztosíték rá, hogy valóban ez is a neve és 94-ben született volna.

Egy volt ismerősömnek is valami olyasmi volt az E-mail címe, hogy szabicastle. És - meg fogsz lepődni - nem tartalmaz se a vezetékneve se az utóneve Szabolcsot.

Szóval ez csak egy kitalált cím.

júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!