Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megéri még mostanában több...

Megéri még mostanában több e-mail címet használni (biztonsági szempontból), vagy fölösleges macera?

Figyelt kérdés
júl. 22. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

A növelt biztonsághoz 2 cím is elég, és azok lehetnek egymás másodlagos fiókjai hitelesítéshez. Az is praktikus, ha van egy személyes és névre szóló címed hivatalos dolgokhoz, és egy másik minden másodrangú regisztrációhoz amire ömleni fog a spam.

Ezt le tudod csökkenteni 1 db fiókra is, ha alias e-mail címeket használsz vele (ezekkel elfeded az igazi címet valami randomgenerált szöveggel, de az aliasra kapott üzenet - így spamek is - automatikusan továbbításra kerül a valódi címre).


3 vagy annál több fiók magáncélú használatát nem tudnám mivel megindokolni azt leszámítva, ha ingyen tárhely halmozás exploitra kell (de ettől értelmesebb egy nagy tárhelyre előfizetni, mint kockáztatni a fiók tiltásokat).

júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

szerintem igen. jobb szétválogatni pl a munkahelyi emailt és a random regisztrálós (pl vásárlásokra) emaileket.

én nekem van egy fő emailem, arra megy minden fontos, meg egy random játékoknak meg ilyesmiknek.

júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztonsági szempontból 1 nagyon jól védett fiók is elég. Itt a "nagyon jól védett" alatt arra gondolok, hogy 2 faktoros belépés, erős jelszó, nem lépsz be random helyekről pl meki wifi és társairól.


Pontosan mi az amitől tartasz? Nekem évek óta több email címem van, soha nem volt semmi gond. Van saját email, van kamu email pl az itteni beszélgetések átvitelére, de még anonim módon, van privát munkára email. Munkahelyen ugye adnak sajátot általában.

júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, ha van több címed, és mindegyiket külön dolgora hasznàlod. Illetve fölösleges regisztrációkhoz ott vannak az "eldobhatós email" oldalak, mint például a mail.tm

De nem is a mennyiség fontos, hanem inkább hogy melyik szolgáltatónál van. Pl. Gmail/Yahoo/Outlook helyett Protonmail/Tuta/Mailfence

júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy valami megéri-e, az mindig egy szubjektív kérdés, ezt neked kell eldöntened.

Nekem kifejezetten praktikus, hogy van egy címem, amit a személyes dolgokra használok, egyet a hivatalosabb ügyekhez, egyet meg mindenféle regisztrációhoz.

júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!