Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Új internet bekötés hogy működik?

Új internet bekötés hogy működik?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert új albérletbe költöztem(panel), ahol jelenleg nincs net. Volt már kiépítve Telekom, így a "falból" annak a kábele lóg, viszont a DIGI-s árak jobbak. Ha a DIGI-t választom, ők azzal az UTP kábellel tudnak kezdeni valamit vagy át kell "építeniük" az egészet?


Ha nagy macera, akkor inkább maradok a Telekomnál.



júl. 11. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Digiről váltottam Telekomra (szintén albérlet).

Kijött a szerelő, a digis kábeleket kihúzkodta, a telekomost meg ugyanarra a helyre dugta vissza.

júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A diginél már üvegszálas hálózatot építenek be amit egy központi elosztóból vezetnek a lakásig.

Már ha van olyan a házban vagy az utcán és szolgáltat azon a területen a digi.

júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ez panel akkor nézz be a villanyóra szekrénybe és ha van benne egy nagy,lapos,fehér műanyag doboz akkor az a Digi üvegszálas hálózatának az elosztódoboza,onnan vezetnék be a lakásba előfizetés esetén.

Ha jönne a szerelő lehet vele beszélni hogy egy általad előre kitalált útvonalon vezesse be azt a néhány mm-es üvegszálat akár új lyukak fúrása helyett.(akár a régi UTP kábel helyére is ha az megfelel)

Nálunk pl.a folyosó és a lakás között volt egy elektromos elosztódoboz a falban,a belső rész egy szekrényben végződik,ott bedugta a kábelét,a szekrényben levezet a padlóig,abból ki egy nem látható helyen majd padlószegély alatt a fal tövében körbe elvezet egy ajtókeretig amin van egy lyuk amin keresztül be a szobába ahol a modem van.

Ingyen adtak vagy 8 méter üvegszálat úgyhogy van lehetőség elrejteni a kábelt,nem a legrövidebb látható helyen kell vezetni.

júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!