Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért dobál fel a facebook...

Miért dobál fel a facebook ilyen "anyás" posztokat? Nem durva ez?

Figyelt kérdés

[link]


Utóbbi időben tényleg sokat gondolkodom azon mi lesz ha nem fog édesanyám élni.

Viszont csak 1-2-szer mondtam ez szóban szüleimnek.

Szóval ijesztő hogy ennyire belelát a fejembe a meta.

31 vagyok és utóbbi időben kétségbeesetten űzöm az online társkeresést valamint gyakran panaszkodom anyámnak a megrekedt karrieremről (van munkám de utálom).

A facebook képes ezekből összerakni?


Vagy mégis miért mi alapján dobálhat fel nekem ilyen posztokat?



júl. 3. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem belelát, mégis hogyan látna bele? Tevékenységeiddel csinálod ezt, amit a neten csinálsz: megtekintesz, lájkolsz és nem csak facebook-on, hanem minden más oldalon is amikben benne van a facebook kódja (pl. "Belépés Facebook account-al).
júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Thunderfairy ***** válasza:
75%
Figyelik a netes tevékenységeket és az alapján dobja fel, hátha érdekel.
júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Néha nekem is az az érzésem, mintha a techóriások már a fejembe is belelátnának. Gyakran előfordul, hogy google-be elkezdek beírni valamit, és már az 1. szó után pontosan azt dobja fel, amire keresni akarok, pedig abból még egyáltalán nem egyértelmű.
tegnapelőtt 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ijesztő hogy ennyire belelát a fejembe a meta"

Nem lát bele, viszont egész profin képes elemezni az adatokat. (Jó, néha azért félremegy neki, pl. amikor múltkor minden szakmai frusztrációmat kiadva szidtam egy bejegyzésben a Microsoftot, erre egy hónapon át MS 365 hirdetéseket tolt a képembe...) De alapvetően azért képes nagyon pontosan kielemezni, hogy az embert aktuálisan mik érdekelhetik. Igazából te magad árulsz el magadról olyasmiket, amikből lehet következtetni az éppen aktuális érdeklődési körödre, arra, hogy milyen kérdések foglalkoztatnak, mik az aggodalmaid...

Lehet, hogy ezt így egzaktul nem írtad le sehol, de... a Meta látja, hogy hirtelen elkezdtél társkeresőzni (elég egy lájk-gomb az oldalon, és már le is vagy követve), látja, hogy mikre kattintasz rá Fb-n, így vagy úgy, de valószínűleg a ekreséseidről is tudomást szerez (akár adatkereskedelem útján, akár bizonyos követési technikákkal... mert tényleg elég egyetlen like-gomb egy oldalra, és már szüleik is egy bejegyzés az adatbázisukban, hogy te azt meglátogattad), meg persze az internethasználati és kommunikációs szokásaid változásából is rengeteg dologt le lehet szűrni, és ugye a Meta ezek jó részét is érzékeli. Ez messze nem csak technika, nagy adag pszichológia is van benne, de a megfelelő háttértudással, és némi adattal nagyon sokat meg lehet tudni az emberről.

tegnapelőtt 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A telefonod mikrofonján és kameráján keresztül is megfigyelnek. Kollégám egyszer végzett egy kísérletet: az asszonnyal elkezdtek arról beszélgetni élőszóban, hogy milyen jó lenne venni egy hajót, a telefonjuk meg ott volt mellettük. Attól kezdve ilyen hirdetésekkel bombázták őket.
tegnapelőtt 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Ha jogot adsz :)
tegnapelőtt 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!