Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell a "Mbox" fájl...

Hogyan kell a "Mbox" fájl tartalmához hozzáférni? (Google Takeout)

Figyelt kérdés
Még évekkel ezelőtt ürítettem ki a gmail postaládámat, mert túl sok volt benne a szemét, de előtte csináltam a Google Takeout segítségével egy mentést. Most ismét szükség van egy olyan levélre, ami nincs már a postafiókban, de a mentésben igen. Van egy .mbox fájlom. Ezt hogyan tudom megnyitni gépen?
júl. 3. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy, az e-mail postafiókban található e-maileket egyben tároló szimpla ASCII-szövegfájl. Megnyithatod bármelyik egyszeri szövegszerkesztővel - akár Jegyzettömbbel is.


Viszont mivel az e-mailek tartalmazhatnak az ASCII-karakterkészleten kívül eső karaktereket (például ékezetes karakterek), csatolmányokat, így érdemi elolvasáshoz javasolt valamilyen program. Ez lehet például a Thunderbird levelezőprogram:

[link]

amihez telepíted az ImportExportTools NG bővítményt:

[link]

így importálhatóvá válik az .mbox állomány.

júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!