Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a jóIsten ez a végpontos...

Kedves Vezető kérdése:

Mi a jóIsten ez a végpontos dolog a messengernél ? Milyen pin kódot kér ? Hová lettek az üzenetek ?

Figyelt kérdés

Konkrét több éves beszélgetések is eltűntek.

Felajánl valami pin kódos dolgot, hogy visszaállítsa, de mivel azt se tudom mi ez, nem pin kódoztam semmit, köszi.



jún. 26. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Azt a kódot, amit te állítottál be, mikor bekapcsolták az end-to-end titkosítást. Minden infó le van írva a fb oldalán...
jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De PIN kódoztál, csak nem emlékszel rá.

E2E titkosításnak a lényege, hogy senki más se férjen hozzá az üzenetekhez és csak annak oldja fel ezt, aki megadja a PIN-t.

Ha telefonodról valamilyen oknál fogva törlődik (hely felszabadítás miatt vagy cache ürítés miatt), akkor a Messager letöltené újra. De, mivel ez FB oldalon már titkosítva lett, így csak PIN megadása után nézheted meg ismételten.


Elvileg így, vagy hülyeséget mondtam.

jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SIDLER22 ***** válasza:
60%

Ez end-to-end encryption amennyire én tudom alapból nem igényelne külön PIN kódos azonosítást. Ez csak a Messenger hülyesége. (Legalább is amennyire én tudom.)

De egyébként az sem biztos, hogy valóban van rajta titkosítás vagy ha van is végponttól végpontig titkosítás akkor vajon a Meta a végpontot hogy értelmezi. Számára a másik fél a végpont vagy a saját szerverük?

Nem lehet tudni, hiszen zárt forrású az egész szolgáltatás.

Ezért kell Session-t, Signal-t, Briar-t vagy aTox-ot használni. Ott legalább nem lehet ilyen félreértelmezési meg jogi szemantikai játékokat űzni. Azt kapsz amit kínálnak.

jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát, emlékeznék rá sztm ha adtam volna meg, meg a többiek is.

Próbálkozom akkor tovább :)

jún. 26. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyire működik megbízhatóan a rendszer :


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Internet Explorert használsz? :D
tegnapelőtt 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!