Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem működik jól a modem,a...

Nem működik jól a modem,a szolgáltató pedig nem jön kicserélni ?

Figyelt kérdés
Már unom őket hivogatni,előző lakásban is csak akkor jöttek kicserélni mikor már nem ment egyáltalán egy áramszünet miatt zárlatos lehetett,amikor elment az egész utcában az áram többször. A netflix is akad,ha tulmelegszik a wifi random elmegy,kábeles net olyan hogy minden nap másik portba kell dugnom a kábelt,és egy idő után azon is 200 as pingem ,és 78% packet lossom van,ha hívom őket azt mondják,hogy hat ok nem észlelnek problémát mert csatlakoztatva vagyok ,ami igaz is,csak használhatatlan. Hívjam őket úgy esetleg,hogy kihuzom az optikát ,vagy csináljak zárlatot az alaplapon? , azért nem fizetek,hogy a plafont nézzem.

jún. 25. 17:48
 1/10 SIDLER22 ***** válasza:

Nézd át a szerződést, hogy tudsz-e valamire hivatkozni. Ha nincs benne semmi az eszköz állapotáról vagy csomagveszteségről akkor ennyi.

Milyen szolgáltató ez egyébként?

Elég furcsa amúgy, hogy áramszünettől tönkrement az előző. Zárlatos az túlfeszültségtől lesz valami. Attól, hogy elmegy az áram nem megy tönkre.

jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az az előző lakhelyemen volt,felrobbant egy transzformátor az utcában és míg melóban voltam ,azt mondták az utcában lévők ,hogy mikor meg is adtak az áramot akkor kb 20 30x adták meg és ment el megint így másodpercenként. Szerencsére a gép ,és tv stb okos elosztoba volt dugva + UPS is volt a gépen. Digi ,Erdelybol.
jún. 25. 17:55
 3/10 SIDLER22 ***** válasza:

Általában az internetcsomagok a szerződésben a maximum és a garantált le/feltöltési sebességre vonatkoznak. Ha ezen kívül van még valami a szerződésben (például, hogy mekkora a maximális ping egy adott szolgáltatóig vagy mekkora csomagveszteségi arány lehet a max) akkor arra hivatkozhatsz. Ha nincs akkor kalandod végéhez értél.

Esetleg nyomj egy resetet rajta, hátha valamit segít. Nem tudom eléred-e a router felületét, de akár az is lehet, hogy ott kell valamit állítani bár nem ez szokott lenni a probléma.

jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Állítottam ott is,resetelhetem milliószor ,ez meg az előző tulajtol maradt itt,akkor marad az,hogy sajna el fog romlani ,és muszáj kicserélni. De köszi szépen a választ azért
jún. 25. 18:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Ilyen 200 As pingem van optikai kábellel , nevetséges az egész ,mint a régi betarcsazos net 🤣
jún. 25. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen szolgáltató? Úgy gondolják nem ők a ludasok, így nincs kötbér, nem ugrálnak. Nálam 1 hónapot nem kellett fizetnem, annyi jött össze részükről.

Nem tudom van-e fogyasztóvédelem ilyen esetre, de lehet erre a kifejezésre kicsit megmozdulnak...

jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod kedves utolsó ,megoldottam. Ütöttem a routerre egy rövid zárlatot. Többet nem kapcsolt be ,le ellenőrizni sem tudták kinek a hibája volt,ingyen kicserélték és minden okés. Utálom a hozzá nem értő call centeres nagyokosokat,számlát fizetem cserébe ha van valami gond fel óráig hallgatom a zongorazast,és hogy reseteljek,húzzam ki fél percre,meg biztos be van e dugva. Dolgok
jún. 26. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, lám-lám valóban okoskodnak. Milyen szolgáltató?
jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SIDLER22 ***** válasza:
Korábban írta, hogy a Digi az Erdélybe.
jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, köszi.
jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!