Valaki használ Signal-t?
Egy jó alternatívát keresek a messenger helyett, szerintem nem kell részleteznem miért...
De akkor már odafigyelek a biztonságra is, és kicsit az anonimitásra.
Szóval aki használja annak milyen véleménye van róla?
Esetleg ajánlanátok helyette másik chat programot?
A lényeg: üzenet, kép, videó küldés.
Igen, elég sok ember használ Signalt. Azonban kicsit faramuci a kérdésed: hiába használsz Signalt, ha semmilyen ismerősöd sincs ott, akivel tudnál beszélni.
Ha mondjuk egy konkrét személlyel szoktál csak beszélni és együtt tárgyaljátok le a váltást, akkor kb. akármit választhattok. Sima hétköznapi beszélgetésre mindegyik tökéletesen alkalmas, a Signal is.
A Signal nem anonim. Eleve kell telefonszám a regisztrációhoz, igaz, hogy most már lehet usernévvel is megjelenni.
Privátnak privát, az adatkapcsolat a két (vagy több) végpont között titkosított, központi szerveren nem megy át.
Ha több eszközön használod, akkor megvan az a hátránya, hogy a chat history egy idő után nem szinkronizálódik és eszköz csere után korlátozottan állítható helyre. Ha ez nem zavar, akkor amúgy jó.
Googlechat. Anonim ha csak erre a célra csinálsz egy fiókot, webes felülete is van, alkalmazás is van, van hanghívás, van videóhívás, van képküldés, tehát szerintem tökéletes a célnak.
Van fiókváltás, tehát bármikor válthatsz a valós google fiókod és eközött a fiókod között.
Ahogy írták, a Signal nem anonim, de megbízható. Én legtöbbet azt használom.
Nézz rá a Telegramra is.
Ha a kérdező anonimitást szeretne akkor a Google a legrosszabb választás.
A Signal anonim. Sokan fennakadnak a telefonszámos dolgon, hogy meg kell adni, de valójában ez csak a Signal történelmi fejlődése miatt kell ugyanis régen az SMS alternatívájaként indult az egész és telefonszámhoz akarták kötni a kontaktokat, de aztán kinőtte magát amint ez a user neves update-en is látszik és mostmár kicsit háttérbe szorult ez a dolog.
Abból, hogy meg kell adnod telefonszámot, mindösszesen annyi derül ki, hogy te Signal-t használsz. Ami bizonyára nagyon fontos lehet neked, hogy ne derüljön ki. Főleg ha a programot eleve a Google Play-ből vagy az App Store-ból szeded le.
Ezen kívül a közhiedelemmel ellentétben, a Signal tárol üzeneteket. Opcionálisan még azt is bekapcsolhatod, hogy a hanghívást átjátssza a Signal szerverein (ezzel elfedve az IP címed).
De a szöveges üzeneteket és egyéb elküldött mellékleteket, ha nem sikerül azonnal kézbesíteni akkor titkosítva, legfeljebb két hétig tárolódnak a Signal szerverein.
Összességében tehát a Signal szerverei nem anonimek, viszont a tevékenységed rejtett. A telefonszámodon kívül meg, hogy mikor regisztáltál a platformra, gyakorlatilag minden titkosítva van. Már ami egyáltalán van a szerveren belőled.
Ezért állnak sokan a Signal mellé mint például Edward Snowden is.
Két esetleges hátránya van a platformnak:
Az egyik a telefonszámos téma. Elmondtam, hogy alapvetően csak annyi derül ki a telefonszámodból, hogy Signal-t használsz. Ha neked önmagában már ez is probléma akkor a Signal helyett valami más alternatívát kell keresned ugyanis a telefonszám megadása kötelező (még).
A másik probléma, hogy a köztes szerver, adományokból van fenntartva. Ha ezek az adományok elfogynak, a szerver nagy valószínűséggel leáll. Ezzel elveszted az opcionálisan ott tárolt profilodat és a függőben lévő üzeneteket. Nagyon kicsi erre az esély, hogy megtörténik és valószínű, hogy nem derült égből villámcsapásként lesz levágva a szerver hanem lesznek előjelei, de elméletben megtörténhet ez is.
Remélem sikerült eléggé kifejtenem :)
Ahogy már elhangzott, a Signal adományokból tartja fenn a szervereit. A Signal az egyetlen non-profit szervezet a kommunikációs téren.
Ami még mellette szól az az, hogy minden platformon elérhető, könnyű kezelni, jó minőségű, nyílt forrás kódú, reklám mentes.
E mellett saját protokollt használ ( [link] amit mások is átvettek.
A WhatsApp Facebook-os felvásárlása után Brian Acton, az egyik társ alapító kezdeményezte a Signal Foundation-t ( [link]
Ami még érdekes, hogy Jan Koum a WhatsApp másik alapítója a felvásárlás után $1 milliót adományozott a FreeBSD alapítványnak mivel az ő operációs rendszerét használták ( [link]
2O16-os amerikai elnökválasztáson a demokrata párt a Signal-t rendelte el mint kötelező kommunikációs platform ( [link]
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!