Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha feltörték a facebookomat,...

Ha feltörték a facebookomat, akkor első körben, mindenképp a hozzá kapcsolódó e-mailon kell jelszót változtatni?

Figyelt kérdés
A telefon is ezzel a gmail cimmel van regisztrálva.
jún. 5. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Én ilyenkor mindig kimegyek a lakásom ajtaja elé és a lábtörlő alól behozom a lakáskulcsot.. :-D
jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha hozzáfértek az e-mail fiókhoz is, akkor hiába fogsz a vele regisztrált fiókokban jelszót cserélni, az e-mail fiókból látják és be tudnak avatkozni.

Ha viszont az e-mail fiókhoz is hozzáfértek, az első lépés ilyenkor a teljes kizárás, hogy ne tudd elkezdeni a kármentést.

Ha csak a Facebook hozzáférést szerezték meg, és annak jelszava eltér az e-mail fióktól, akkor az e-mail nincs veszélyben. Lehetőség szerint ahol elérhető a többfaktoros hitelesítés, SMS-kód, másodlagos e-mail, titkos kérdés és bármi amivel a jelszón kívül más is kell a belépéshez vagy helyreállításhoz, azt érdemes beállítani. A Facebook fiókba sem tudtak volna a jelszóval belépni, ha meg van adva a telefonszám vagy a kétfaktoros hitelesítés.

jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogadjunk a jelszód az volt, hogy: 123456
jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsőkörben a Facebook fiók jelszavát változtasd meg. Ha feltörték az e-mail fiókodat is, akkor azt is változtasd meg.
jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azóta már megváltoztattad mindkettőt gondolom. Rendben van?
jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! Nem az én profilomat törték fel, hanem az egyik hölgyismerősömét, ő meg tegnap délután dolgozott, és nem hiszem,hogy este foglalkozott-e vele. Próbáltam segíteni neki, de még annak a profilnak, az e-mail címét se tudta, telefonjáról meg törölte az appot, meg most egy másik profilt használ. Majd kitalálja mit akar.

Tavaly nekem mindkettőt feltörték, freemailemet, meg a facebookomat is, de nálam a PC letölti freemail-ról a leveleket, így az elsőre fel se tűnt, csak mikor böngészőből akartam belépni. De van hozzá alternatív e-mail, így könnyen visszaszereztem. Meg a facebook nem létszükséglet nekem 😁

jún. 6. 04:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hogy törték fel. Ő adta meg valamilyen adathalász oldalon? Ez a legvszínűbb. És mindenhol le kell cserélni, ahol ez vagy más a jelszó. És esetleg mást is meg adhatott, szóval nem biztos, hogy ennyi csak a dolog. Minden esetre minden eszköz kiléptet, és utána jelszócsere, 2 faktoros azonosítás és az eszközök átnézése. És érdemes kiírni, hogy mi történt, hátha próbáltak másokat becsapni. Röviden ennyi. És mint mondtam, mindenhol jelszócsere, ahol kikövetkeztethető a jelszó. A jelszavakat otthon felírja egy füzetbe és vigyáz a füzetre.
jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!