Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Messengeren végpontok közötti...

Paradoxa kérdése:

Messengeren végpontok közötti titkosítás pin kódját PONTOSAN hol és hogyan lehet beállítani telefonon és laptopon? Mi történik, ha nem állítom be? Részletek a megjegyzésekben.

Figyelt kérdés

Messengeren végpontok közötti titkosítást ír ki a rendszert. Az itteni kérdésekből, válaszokból azt már megértettem, hogy nem lehet kikapcsolni.

A chateléshez és messenger hang, videó hívásokhoz csak a laptopot használom.

Viszont a napokban megpróbáltam néhány üzenetemet megnézni telefonon is.

Elkezdett valami pinkód beállítással nyaggatni, úgyhogy gyorsan kiléptem a messengerből.

Most viszont a laptopon kiírta ezt a chatek jó részénél.

Messengeren végpontok közötti titkosítás pin kódját PONTOSAN hol és hogyan lehet beállítani telefonon és laptopon? Mi történik rövidebb és hosszabb távon, ha nem állítom be? Ettől függetlenül valahol, valamilyen szerveren eltárolódnak a régi üzenetváltások, vagy törlik azokat?

A régi üzenetek törlődése a laptopon is érvényes? Mert jelen pillanatban laptopon látom a chat régi előzményeit is, annak ellenére, hogy azt írja ki, hogy "üzenetek hiányoznak".

Légy szíves teljesen részletes választ írj, tekintettel arra, hogy TELJESEN tudatlan vagyok a témához, és eléggé béna vagyok ezen eszközök használatához.

Például fogalmam sincs hol vannak a "beállítások"? Egyáltalán miféle "beállításokról" van szó? Az eszközéről? Az operációs rendszeréről? A messengeréről?

Minden érdemi választ köszönök szépen előre is!



#messenger végpontok közötti titkosítás #pin kód beállítás
máj. 19. 11:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy rengeteg kínlódással sikerült elérni, hogy a laptopomon Windows 11 alatt ne nagyon nyaggasson a OneDrive.

Nagyon nem szeretném, ha újra elkezdene cseszegetni.

máj. 19. 12:01
 2/3 Szikszai.B ***** válasza:

"Elkezdett valami pinkód beállítással nyaggatni, úgyhogy gyorsan kiléptem a messengerből."


Na igen, itt kezdődnek a problémák. Sügér vagy a témához, de ahelyett, hogy elolvasnád, amit kiír, inkább gyorsan kilépsz...


"A régi üzenetek törlődése a laptopon is érvényes?"


Alapértelmezetten nem törlődnek az üzenetek, csak amíg nem oldod fel a titkosítást, addig nem látszódnak egyes korábbi üzenetek.


"Például fogalmam sincs hol vannak a "beállítások"? Egyáltalán miféle "beállításokról" van szó? Az eszközéről? Az operációs rendszeréről? A messengeréről?"


Nyilván a Messenger beállításairól van szó, mégis hogyan jönnének ide az operációs rendszer beállításai?

A Messenger beállításait mobilon a háromvonalas hamburger menüben éred el (bal felső sarok), mint ahogy az alkalmazások 99%-ban. Ezen belül a fogaskerék ikonra kell nyomi, mint ahogy az alkalmazások 99%-ban...

Rendkívül meglepő módon a PIN kódhoz tartozó beállításokat az "Adatvédelem és biztonság" menüpont alatt találod, azon belül a "Végpontok között titkosított chatek", "Üzenetek tárolása", majd az "Új PIN-kód beállítása" menüpontban.


A történet amúgy nagyon egyszerű, minden eszközön be kell állítani _ugyanazt_ a PIN kódot, és akkor bármelyik eszközön fel tudod oldani a titkosítást.

máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a vicc, hogy páromnál a beállított PIN kódot nem fogadja el a másik eszközön.


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


Nem most tettem fel a kérdést, de a helyzet azóta is változatlan.

Annyival jutottunk előrébb, hogy lesz@rtuk a PIn kódot, és amíg mindkettő online van, addig mindkettőre megérkeznek az üzenetek

(Hiába van az egyiken PIN kód és állítólag "végppontok közötti titkosítás", a másik is megkapja ugyanazokat az üzeneteket, beállított PIN kód nélkül is.

máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!