Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell minden tartalomért...

Miért kell minden tartalomért külön, pluszban is fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megveszem a készüléket (tv, számítógép, laptop, tablet, telefon...), megrendeltem és fizetem a szolgáltató által kért havi díjat, de mostanában a tartalmakért is külön kell fizetni, pedig a készülék és a szolgáltató havi díja sem olcsó.

Értem, hogy a tartalom készítők erre sok pénzt áldoznak és költséges. De egy átlag embernek sok mindenre fizetni. És nem minden esetben megoldott az, ha reklámot néznek, mert korlátozva van és csak az előfizetők férhetnek hozzá.

Ráadásul, ha nézek egy filmhez, hallgatok egy zenét, és belefwlwtkezem, megszakad egy-két reklámmal, ami kizökkenti az embert. Hányszorosan és mennyit kell még fizetni, hogy nyugodtan internetezhessenek az emberek? Nem beszélve arról, hogy nem mindenkinek van bankkártyája vagy nem mindenki tartja biztonságosnak.

Nem kritika akart lenni, csak szeretném megérteni, beszélni a jelenségről.



márc. 9. 22:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
36%
Az autókhoz sem jár ingyen üzemanyag pistike.
márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
33%

Attól, hogy megveszel valamit, még nem jár hozzá ingyen minden más is. Olyan dolgot próbálsz vitatni, mintha egy kiló kenyér után már járhatna +5 ingyen kifli is. Vagy ha tankoltál 10 litert, akkor a 11. litert ingyen megkapod. Amit szintén valaki előállított, munkaideje ment el vele, amortizálódtak a gépei, az alapanyagot meg kellett vennie hozzá, befektette a pénzét, adózott utána stb.


A prémium tartalom sok esetben csak extra. Aki megteheti és érdekli az kifizetheti, mindenki másnak ott a normál tartalom ingyen. De úgy ingyen, hogy még közvetetten sem hajlandó támogatni a tartalomgyártót, mert a reklámblokkolóval esélyt sem ad arra, hogy egy fillért is keressen vele. A nagy többség úgy van vele, hogy az elvárások hatalmasok (legyen tartalom, legyen rendszeres, legyen minél több, ne legyen szponzor benne, ne szakítsa meg reklám), de a támogatás visszafelé nulla (oldja meg a tartalomgyártó ahogy akarja). Ők pedig így oldották meg: vagy megveszed és közvetetten támogatod vele, vagy kimaradsz.


"nem mindenkinek van bankkártyája vagy nem mindenki tartja biztonságosnak."

Ez már nem a rendszer problémája, hanem egyéni butaság, járatlanság, hiányos ismeret.

márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:
De nem fizetsz azért, hogy használhasd a kocsid. Üzemanyag? A készüléknek az áram az üzemanyag.
márc. 9. 22:36
 4/65 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de szerintem fizetsz. Kötelező biztosítás, súlyadó, műszaki vizsga, minden fiszfasz. Több járulékos költsége van annak, hogy te közterületen vezethetsz.

A tartalomfogyasztás ugyanez. A gép csak egy megjelenítő eszköz (fizeted), az internet csak egy átviteli közeg (fizeted), a videónéző szolgáltatás egy platform (és ezt is fizeted reklámnézés formájában, vagy konkrét előfizetéssel).

Mindent megfizetsz valahogy, semmi nem jár ingyen.

márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

2. A szolgáltatás fizetésével kifizetem a korlátlan internetet, tehát, ha veszek egy kenyeret, akkor nem kérnek pluszban szeletenkért is még.


Persze, csak vannak olyan tartalmak, amit csak a fizetős oldalon érhetsz el.


Próbáltál már elmerülni egy filmben vagy zenében, és hirtelen feltör a reklám?


A banki dolgok pedig elég veszélyes és megint plusz költség.

márc. 9. 22:45
 6/65 A kérdező kommentje:
4. Na látod, erről beszélek, hogy millió mindenért csak fizetünk.
márc. 9. 22:47
 7/65 anonim ***** válasza:

A készülékért adott pénzt - a kereskedőn keresztül - az adott készülék gyártója kapja, abból fizeti a munkásait, az alkatrészeket, a gyártósort, a gyártósor áramellátását, stb... - közben a részvényesek tartják a markukat. A tartalomgyártó ebből nem kap egy petákot sem.


Az Internet-szolgáltatásért adott pénz az Internet-szolgáltató kapja, abból fizeti a munkásokat - ügyfélszolgálatosokat, rendszergazdákat, szerelőket, stb... - a berendezések áramköltségét, a hírközlési kasszát (az adott hírközlési hatóságnak), a bérleti díjakat, stb... - közben a részvényesek, kockázati tőkebefektetők (akik segítségével felépült a hálózat) tartják a markukat. A tartalomgyártó ebből nem kap egy petákot sem.


A tartalomgyártás is pénzbe kerül: kamerák, mikrofonok, fények, színészek, énekesek, szövegírók, stb, stb... És ezért se a készülékgyártó, se az Internet-szolgáltató nem fizet (sőt, a tartalomgyártók fizetnek nekik). Így ők is szeretnék, ha megtérülne a befektetésük (pláne ha részvénytársaságként működnek: ott is tartják a markukat).


A reklámot meg utálják a felhasználók (pláne, ha az a szokásaikhoz igazított, a megfigyelt adatok fényében). Az Internetes hirdetéseket meg ki lehet kerülni. Így a tartalom-közzétevők inkább szolgáltatásként teszik elérhetővé azokat.

márc. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
82%

"szolgáltatás fizetésével kifizetem a korlátlan internetet"


És kapsz is korlátlan hálózati hozzáférést. Vergődhetsz, attól még nem fog tartalom is járni mellé.

márc. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Ez tulajdonképp ugyan az, mintha azért is fizetned kellene, hogy be éhes a boltba kenyeret venni. És fizetsz a belépésért, fizetsz azért, hogy ki adja, fizetsz a zacskóért, fizetsz a kiló kenyérért, és utána elkérnék minden szelet árat, azért is fizetnek, hogy ki lépj a boltból, hazahozhasd, és megehesd. Lehet viccesnek tűnik, de ha belegondolok, ez megy itt is.
márc. 9. 22:54
 10/65 anonim ***** válasza:

"szolgáltatás fizetésével kifizetem a korlátlan internetet"

Mondok rá egy analógiát: az útdíjért cserébe nem kapod meg az út végén levő boltban kapható terméket (kenyeret, okosTV-t, számítógépet, stb...).

márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!