Ezt hogy ellenőrzik a streaming oldalak ?
Lenne egy olyan kérdésem hogy a Netflix, Spotify YouTube, Apple Music és társai hogy ellenőrzik a családi csomagokat ? Ugye mindegyiknél van a szöveg ,hogy egy háztartásban élőkkel lehet csak megosztani az előfizetést.
Konkrét példa az az lenne hogy testvérem kollégista és van Netflix családi csomagunk meg szeretnénk egy zenei családi csomagot is. Ilyen esetben működhet ez a megosztás dolog.
Netflixen ki kell választani hogy melyik az alapértelmezett háztartás. Minden további eszköz akkor működik 30 napnál tovább, ha havonta legalább egyszer bejelentkezik az alapértelmezett háztartás hálózatába és alkalmazásba. Ez telefonnal és valóban közel lakva egymáshoz gond nélkül megoldható. Viszont például egy másik lakásban lévő tévét már nem fogsz 30 naponta hurcolni, hogy belépj rajta a fő háztartásból. A haverok, idegenek, távol élők közötti megosztás szintén nem működik emiatt, mert nem fognak havonta odautazni egy aktiváláshoz.
A többit nem tudom, de nem is veszik ennyire szigorúan. Youtube-nál nincs háztartásbeli megkötés, benne van a megnövelt csomagárban a több felhasználó hozzáadása.
Megoldható pedig, csak ahhoz egy erős IT Network tudás szükséges.
Kell egy olyan több UTP-t fogadó eszköz, ami VPN Channel-el eljut a belső hálózatból a másik háztartásba és onnan megy ki a netre.
TV--VPN{-<ház1>--<public internet>--<ház2>--}VPN--<router>-<public internet>
#1
De YouTube esetében benne van hivatalosan.
“Ha családi YouTube-csomagot hozol létre, akkor te leszel a családfelelős. Családfelelősként megoszthatod YouTube Premium- vagy YouTube Music Premium-tagságodat. A tagságot akár 5, veled egy háztartásban élő családtagoddal is megoszthatod.“
Ezt írja, de amíg nincs aktív és folyamatos ellenőrzéshez kötve a családtag definíciója, nem történik semmi. Itt azt is leírják, hogy 30 naponta ellenőrzi a rendszer, hogy a családtagok fiókjában ugyanaz a számlázási lakcím van-e beállítva:
Ehhez képest ezt bizonyára nem csinálják minden egyes fiókkal vagy országban, mert jóval nagyobb hírértéke lenne a jelenségnek, és ahhoz igazodva kellene családi fiókokat menedzselni. És ilyen jelenleg nincs. A szabályt és a jogot megírták és fenntartják, de nem biztos, hogy ezt aktívan be is tartják.
Ez is olyan, hogy ki lehet játszani a prémiumot olcsóbb országból való fizetéssel is (ma már egyre kevésbé, mint régebben), mert a Google-nek még így is a nullánál több bevételt hoz ha indiából fizeted, mintha reklámblokkolót használnál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!