Telekomnál lehet egy helyre több vezetékes netet is bekötni?
A helyzet a következő:
Budapesten vagyok albérletben, azonban nemsokára megszűnik ez a helyzet, és hazaköltözök szüleimhez. Szeretném ezáltal átrakni a szerződést a szüleim címére (ahol szintén van Telekom internet).
Hozzá kell tenni, hogy egy előfizetés alatt fut mindkét net, mivel így volt gazdaságosabb.
Továbbra is külön használnánk őket, és mindegyikhez tartozik egy telefonvonal.
Na most a story:
Felhívom az ügyfélszolgálatot, hogy át akarom rakatni, majd ők közlik velem, hogy ez nem lehetséges, mert egy helyen egy szolgáltatás lehet (fizikailag egy családi ház, 3 külön épülettel, tehát bőven lehetne rá igény). Végülis hiába vitatkoztunk édesanyámmal, nem engedtek belőle (hétfőn újrapróbáljuk).
Mindez alatt a következőlet tudtuk meg:
1.Ha szüneteltetjük a szolgáltatást, akkor csak kevesebbet kell fizetni, azonban ha az addigra már otthagyott albérletbe költözik valaki, bedug egy kompatibilis eszközt, ingyen csinálhat magának internetet. (teljesen abszurd)
2. Hiába van különböző helyrajzi számon a telken lévő több épület (azt is megpróbáltuk, hogy akkor azt mondjuk különböző helyre kösse be) is, így sem lehet, mert egy telek (ami érdekes, mert társasházakban is van net, és a 10 emeletesekben is).
3. Fizess ködbért és akkor megszabadulhatsz tőlük azonnal (nyilván nem, mert igény lenne a szolgáltatásra, fizetve és használva is lenne).
Ezen történéseknél fogva szeretném megkérdezi, hogy ez így reális-e? Tényleg nem lehet egy címen több otthoni előfizetés (és ha igen, miért nem? Technikai akadály semmi sincs).
Egy címen egy előfizetés lehet. Ha a három épület három különböző címen van akkor semmi akadálya a költöztetésnek. Ha viszont ugyanazon a címen akkor tényleg nem lehet. Az alábbi lehetőségek vannak:
1. Ha lesz új bérlő és ő igényt tart rá, átiratod a nevére.
2. Hagyod hogy lejárjon a hűségidő, fizeted a semmire, majd lemondod. De addig arra a címre nem lehet újat kötni, ha szeretnének akkor az 1. pontnak megfelelően át tudod nekik adni. A szüneteltetés nem megoldás, mert addig a hűségidő se ketyeg.
3. Lemondod és kifizeted a kötbért.
A 2 és 3 között aszerint válassz, hogy melyik lenne olcsóbb. Tanulópénz, hogy nem saját ingatlanba nem kötünk hűségidőt, mert ha menni kell bármi okból (a bérbeadó bármikor mondhatja, hogy nincs tovább) így jársz.
Bérbeadó nem mondatja bármilyen okból, hogy távozz, ez azért nem ilyen egyszerű (a bármelyen a hangsúly).
Miért ne lehetne kötni, mi az akadálya? Mit számít, hogy hány címen van? Ha ugyanaz a fizikai cím de két helyrajzi szám, akkor lehetséges? Teljesen logikátlan ez az egész. Kérlek indokold meg, mert ez így teljesen oktalan kijelentés.
Ha a hűségidő sem ketyeg, de nem vagyok ott és azért fizetek (és nem is én használom, tehát más tudná helyettem), akkor ez felvett némi fogyasztóvédelmi kérdéseket. Ez alapján örökké fizetnék egy általam nem is használható szolgáltatást, amelyet olyan valaki használ, akinek szintén nem a saját ingatlana? Több szempontból is jogtalannak tűnik.
KÖDbér? 😆😆😆😂😂😂
Relevans valaszom pedig az, hogy ha tobb helyrajzi szamos a telek, akkor kerhettek oda tobb elofizetest is. Nemcsak hazszamra szolhat telekomos szerzodes, hanem HRSZ-re is. Ha megis kekeckednenek, akkor hatosaghoz kell fordulni!
Köszi mindenkinek! Egyébként elírtam tényleg, bocsánat: kötbér.
Ha valakinek bármilyen további kommentára van, örömmel olvasom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!