Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen pc kellett anno, hogy...

Milyen pc kellett anno, hogy a betárcsázós modemmel lehessen netezni?

Figyelt kérdés

486-os, p1-es?

Mennyi ram kellett hozzá, és hány mhz-es processzor?



jan. 8. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Pentium II volt, talán 80 MB memóriával. Valószínűleg gyengébb gép is elegendő lett volna hozzá.
jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De 386-oson, vagy 486-oson, gondolom nem lehetett netezni.

Még win 95-nél sem.

Biztos kellett minimum egy 460mhz-es proci.

jan. 8. 12:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett 486-oson is, akkoriban még nem voltak ilyen csilivili honlapok, gond nélkül betöltődtek.
jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anno - 1990-es évek közepe - Windows 3.11-en, egy 486-os, 66 MHz-es gépen kezdtem Internetet használni, volt benne pár (2-4) MB memória.
jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

486-oson simán lehetett netezni, amikor már "be lehetett lépni a zinternetbe" ilyen gépek voltak "Mikroszoft Windóz 95 programmal" 🤣

[link]

jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A Netscape Navigator első verziója még Windows 3.1-re jött.
jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

"De 386-oson, vagy 486-oson, gondolom nem lehetett netezni.


Még win 95-nél sem.


Biztos kellett minimum egy 460mhz-es proci."

Nem igaz, 66 mhzes 486oson is betöltődtek a korabeli weboldalak, 8 MB memória mellett, ilyen gépek voltak a helyi teleházban.

jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem az első gépemben 1998-ban már Celeron volt 4GB merevlemezzel. A fene se emlékszik hogy pont mennyi RAM került bele, de az akkoriban szokásos otthoni átlagjúzer igényeihez volt összerakva: MS Office, Doom, Quake (persze offline) stb. simán mentek és a betárcsázós modemmel is gond nélkül töltötte be a weboldalakat.
jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"De 386-oson, vagy 486-oson, gondolom nem lehetett netezni."

Dehogynem.

jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvános, bárki számára elérhető internet létrejöttét hivatalosan 1993-tól számítjuk. A Wikndows 95 1995-ben került kiadásra. Elég fura lett volna, ha a kettő közötti 2 évben létezik ugyan az internet, de nem lehet használni. ;-)

A Windows 95 második kiadásába (OSR2, 1996) már alapértelmezetten települt az Internet Explorer. A Netscape Navigator az első kiadásra is telepíthető volt. Sőt, a korábbi verziói Windows 3.1-re is.

Az első webböngésző, az NCSA Mosaic 1993-ban került kiadásra.

Ami a gépeket illeti: amikor én először kapcsolatba kerültem az internettel, az akkori iskolámban 66 - 100 MHz közötti gépek voltak. Azokon interneteztünk. És nyilván nem az elsők között voltunk, akik megtapasztalták az internetet. 4 MB RAM, és egy 386-os proci már elég volt az internetezéshez.

Mellesleg: előtte is már léteztek számítógéphálózatok, és azokat kihasználó szolgáltatások. A Gopher például 1991-ben jött létre. Az FTP pedig még régebbi: 1971-es találmány, mint ahogy az FTP is. A főbb technikák nagy része már létezett, mire az internet ezen a néven nyilvánosan elérhetővé vált.

jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!