Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » PlayBook-n tényleg megkapom a...

PlayBook-n tényleg megkapom a 4TB ingyen tárhelyet és a TeraBox-n meg az 1TB?

Figyelt kérdés
Vagy ez valami átverés lehet ami nem is igaz?

jan. 7. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:

A Playbooknál elvileg akkor, ha művész vagy és megosztod velük a portfóliódat - és a 4 TB a műveid tárolására használható.

Egyébként csak 100 GB:

[link]


A Terabox-nál meg 1 TB-ot kapsz, de egyszerre csak egy fájlt tölthetsz le, korlátozzák a sebességedet, reklámokat kell nézegetned, stb:

[link]


És még egy nüansz: ha ezt kizárólagosan adatmentésre akarod használni, akkor van egy rossz hírem: nem biztonságos. Mivel messzire van, nincs ráhatásod, így bármikor bezárhatják, beüthet technikai probléma (tessék az OVHCloud tűzesetére, vagy a Google Drive legutóbbi adatvesztésére gondolni), szerzői jogi (tehát nem ajánlatos szerzői jog által védett tartalmak kalózkópiáit tárolni náluk) vagy a közösségi irányelvek (például "gyűlöletbeszéd") megsértése miatt bármikor törölhetik az ott levő állományokat. Attól nem is szólva, hogy nem nyújtanak végponttól-végpontig történő titkosítást és a klienseik zárt forráskódúak - így megeshet hogy a szolgáltató kifürkészheti, hogy mit tárolsz náluk.

jan. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Uloz to MediaFire pCloud Mega Cloud Xiaomi Cloud már meg éri?


Sajnos vannak olyan filmek zenék film zenék képek amik neten nincsenek meg de szeretném azért bármikor meg nézni hallgatni a felhőben, persze itthon is tárólom 2db külső HDD és egy SSD PC-ben.


Gondolkodtam több felhőtárhelyet használni egyszerre.

jan. 7. 10:38
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: "Uloz to MediaFire pCloud Mega Cloud Xiaomi Cloud már meg éri?"

Már többször elmondtam neked: egyik sem.


A felhőtárhely nem a te tulajdonod, csak bérled (még ha "ingyen" is - közgazdasági alapvetés: nincs ingyenebéd, valaki, valahol, valahogy fizet érte, hisz egy felhőtárhely fenntartása, a szerverek, az adathordozók, az üzemeltetők fizetése, az áram mind-mind pénzbe kerül).

Így - hogy megakadályozzák a szerzői jog által védett tartalmak jogtulajdonosaival történő hercehurcákat - a felhőtárhelyek üzemeltetői előbb-utóbb törlik a tárhelyükön fellelhető illegális tartalmakat.


Éppen ezért ha egy olyan felhőtárhelyet használsz, amire nincs ráhatásod (értsd: nem te üzemelteted, például egy NAS-on), akkor nincs mese: titkosítani kell a feltöltendő állományokat (mind a tartalmuk, mind a nevük) - ez legális, privát állományoknál adatvédelmi szempontból is előnyös.

jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó pár éve használtam Megát de mikkor feltöltöttem a képeket rá kattintottam és tudtam nézni őket felhőben.


Nem arról szol a titkosítás hogy ne lehessen meg nézni és a neve is más legyen mint az eredeti?

jan. 7. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem arról szol a titkosítás hogy ne lehessen meg nézni és a neve is más legyen mint az eredeti?"

A (végponttól-végpontig tartó) titkosítás arról szól, hogy a felhőtárhelyre felkerülő fájl már a feltöltő gépen titkosításra kerül és az azt letöltő csak a feltöltő által adott kulcs birtokában tudja elolvasni, így a köztes fél (a felhőtárhely üzemeltetője) nem tud hozzáférni.


Viszont: az egyszeri titkosítószoftverek - mint például az AESCrypt és a GnuPG - vagy a titkosítást is tudó archiválószoftverek - 7-zip, Peazip - csak a fájl tartalmát titkosítják, a fájl nevét nem, így abból kitalálható az állomány tartalma - azt külön, kézzel kell titkosítani.


Vannak olyan, kifejezetten felhőtárhelyekhez készült szoftverek - mint például a Cryptomator illetve az rClone - amelyek rüptében, automatikusan titkosítják a fájl tartalmát és nevét is.


A Mega alapvetően ad végponttól-végpontig tartó titkosítást és nyílt forrású kliensei révén erről meg is győződhetsz, viszont itt is állnak a fentiek: távoli szolgáltató, nincs ráhatásod, mit tesz az általad feltöltött állományokkal (ő is törölheti, ha rálel, hogy illegális tartalmakat töltesz fel).


De mindezeket elmondtam már többször is.

jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Indavideo, Videa, Vimeo, Dailymotion mennyire lenne jó?


Nem tudom mennyi tárhelyet adnak, persze csak magamnak privátban tárolnám.

Sajnos YouTube-on nem lehet tárolni privátba sem mert akkor is törölheti.


Ha elvesznének ezek a filmek külső HDD-n és belső SSD-n akkor ezeknek a filmeknek annyi lenne mert nem adják már tv-ben és torrenten sincs fent.

Még anno VHS-ről digitalizáltam DVD-re és onnan gépre másoltam rá és így utána került át külső HDD-re is.

jan. 7. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:

"Indavideo, Videa, Vimeo, Dailymotion mennyire lenne jó?"

Jogvédett tartalmak illegális kalózkópiáinak tárolására semmiképp - törlik onnan a szerzi jog értelmében.


A videómegosztó portálok arra jók, hogy a saját általad készített videótartalmakat a nagyközönség számára publikáld, és a közönség által a videók mellett megtekintett reklámokból a videómegosztó platformnak bevételt generálj.

jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!