Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Weboldal sérülékenységet...

Weboldal sérülékenységet érdemes közölni a tulajjal?

Figyelt kérdés

Egy népszerű külföldi weboldalon találtam egy olyan sérülékenységet ami előnyhöz juttat és pl.minden fizetős tartalomhoz hozzá tudok férni. Ilyen netflix szintű dologra gondoljatok. Ráadásul az a vicc, hogy nem is nehezen.


Na most ezt közöljem az oldal tulajjal vagy hagyjam? Igazából nekem is előnyöm származik ebből, szóval minek mondanám meg nekik nem? Aztán még a végén én leszek a hibás. Fizetni meg gondolom úgy se fognak ezért.



2023. nov. 28. 23:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Az Infosec Institute-nak van egy útmutatója, hogy hogyan írj:

[link]

illetve hogy hogyan közölj:

[link]

egy weboldal tulajával sérülékenységet.


Egy szvsz. fontos kommunikációs stratégia: legyél konstruktív (szóval ne tegyél feltételeket, ne "emberkedj" velük szemben, ne várj/követelj tőlük semmit), hagyatkozz a szakmai részletekre és ne használd ki a sebezhetőséget, ne oszd meg mással (haverokkal, ellenérdekelt féllel, sajtóval) a sebezhetőség részleteit.

2023. nov. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2, Köszönöm a választ! Ezek jó tippek. Majd szerintem csinálok egy másik e-mail címet vagy valamit, és arról írok. Egyszerűen közlöm velük aztán utána majd ők eldöntik, mi a megfelelő teendő. Egyébként rákerestem a neten és máshol nem írták még meg ezt. Abban biztos vagyok, hogy mások is tudnak róla, mert nem egy nagyon rejtett bug, de azért kellett idő, megtaláljam.
2023. nov. 29. 00:57
 3/3 anonim ***** válasza:
10%
Ha akarsz ülni 3 évet akkor igen.
2023. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!