Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wifi internetnél mit jelent...

A wifi internetnél mit jelent a csatornák száma?

Figyelt kérdés
Mert nekem a gépem 2 wifi kapcsolatot is talál, az egyiknél a channelnél 8-as van, a másiknál meg csak 1. Szóval az egyik 1 csatornás a másik meg 8 csatornás. Ez azt jelenti, hogy ennyien csatlakozhatnak arra a wifire?
2010. okt. 19. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Többféle csatornát tudsz választani wifi beállításkor.
2010. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, de mi az? jól sejtem, hogy csak annyian tudnak csatlakozni hozzá, ahány csatornás?
2010. okt. 19. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Több csatornát lehet választani, melyek eltérő frekvencián működnek. Váltani közöttük akkor lehet érdemes, ha olyan helyen vagy, ahol sok hálózat van és sokan kapcsolódnak rájuk. És egy egy frekvencia (csatorna) túlságosan le van terhelve és kisebb sebességgel használható. A csatorna terhelését növelheti még a mikrohullámú sütő és egyéb elektromos berendezések a közelben. Ezenkívül a váltást indokolhatja az is, ha az adott országban egy rendelet szerint az adott csatorna nem használható.

Ha hülyeséget írtam majd valaki kijavít, de én ezt így tudom. A csatorna számának semmi köze ahhoz, hogy hányan tudnak rá kapcsolódni.

2010. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
remélem igazad van utolsó, így már értem
2010. okt. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!