Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van az aHang-nak ez a 7igenes...

Van az aHang-nak ez a 7igenes oktatási népszavazása. Miért kell ehhez ügyfélkapus azonosítás? Egyáltalán hogy tudták ezt elintézni, hogy az Ügyfélkapu végezze az azonosítást? Ezt bárki meg tudja csinálni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell ehhez ügyfélkapus azonosítás? "


Vajon miért? Talán biztosítani, hogy egy személy egyszer töltse ki...?


"Egyáltalán hogy tudták ezt elintézni, hogy az Ügyfélkapu végezze az azonosítást?"


A kormány által biztosított API-val (nyilvánvalóan...)


"Ezt bárki meg tudja csinálni?"


Nem.

2023. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az AVDH hitelesítés lesz az: [link]
2023. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy tökéletes módja az adatgyűjtésnek, mert nyilvánvalóan lehúzzák a személyes adataid az ügyfélkapuból, nem hinném hogy csak egy generált egyedi azonosítót kapnak vissza amivel szűrik a dupla szavazást, tuti megy valami adatcsere. Legalábbis eddig ami szolgáltatásokat használtam ügyfélkapuval mind lehúzták automatikusan az adataim, nem hiszem hogy ez is kivétel lenne. Emiatt inkább nem veszek részt benne.
2023. okt. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Vajon miért? Talán biztosítani, hogy egy személy egyszer töltse ki...?"


Nem vagyok hülye, ezt értem. Csakhogy én már sokminden szavazást, előválasztást, kutatást kitöltöttem és még soha nem találkoztam ügyfélkapus azonosítással. Az az államigazgatásének hittem, és vannak más módszerek. De hogyan lehet ezt kérni az államtól. Én is kérhetem, hogy használhassam?

2023. okt. 27. 17:53
 5/10 A kérdező kommentje:

"nyilvánvalóan lehúzzák a személyes adataid az ügyfélkapuból"


Nem tudom elhinni, hogy az állam erre engedélyt adna.

2023. okt. 27. 17:54
 6/10 A kérdező kommentje:
De sokan hihetik ezt, és ez baj, mert ezért nem töltik ki. Eleve a szolgáltatás webcíme tök ismeretlen mindenkinek.
2023. okt. 27. 17:54
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

"Én is kérhetem, hogy használhassam?"


Ha tudnád használni, ez a kérdés fel sem merülne.


"nyilvánvalóan lehúzzák a személyes adataid az ügyfélkapuból"


Mutasd, melyik endpoint biztosít bizalmas adatokhoz hozzáférést?

2023. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Valószínűleg azt sem tudja, mit jelent az endpoint.

2023. okt. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként próbálok szavazni, de nem megy, foglaltak a "slot"-ok.

A másik problémém, hogy a böngészőm az. Ügyfélkapu belépésemet megjegyzi, azt nem én szoktam beírni, hanem ujjlenyomatra működik, de ezen a virtuális tableten ez nem megy. Miért kellett ilyen kénylmetlenre csinálják?

2023. okt. 30. 16:44
 10/10 gungasam ***** válasza:
Azé, hogy ilyen vén nyuggerek ne szavazhassanak akik nem tuggyák hogy mi az az endpoint, ami nyilván egy végpont csak külföldiül van. Amúgy ki a túrót érdekel ha "lehúzzák" az adatait? Mire mennek vele ha tudják, hogy naponta 2x szarok? Vagy, hogy az Alkotmány utcában lakom? Ettől nekik egyszerűbb az élet? Esetleg hazajönnek énhozzám? Hülyeség ez az adatféltési mánia. Ha nekem semmit sem ér akkor vigye kánya...mert nekem semmit sem ér az ADAT.
márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!