Az informatikusok nem hallottak még 100 évnél idősebb emberről, meg 2 betős nevekről?
Néha anonim kérdőíveknél adok meg lehetetlen adatokat, pl. 1920-as születési dátumot, és akkor egyből jön a hibaüzenet, hogy nem írhatok korábbi évet mint 1923.
Ugyanez történt már meg vezetéknévnél is.
2 betűs nevem van, és beszól a rendszer, hogy legalább 3 betűt kell írni.
Kérdezném, hogy nem hallottak Fa Nándorról? Vagy egy barátomnak Fi a vezetékneve. Szóval nem is egyedi.
Hogy van ez?
Megbüntettek már valakit azért mert évekkel fiatalabbnak (99-nek) vallotta magát a valósnál?
Ha csak 2 betűs neved van (pl: Lé) akkor írj mögé még párat ami stimmel hozzá (pl: ha).
Feltehetöen azért, mert gyakorlatilag nem igazán van 100 éves ember, aki internetezik - szerintem egymillió emberre jut egy ilyen korú vagy még ritkább -, és az emberek többségének nem kétbetüs a vezetékneve - ilyennel még eddig sehol nem találkoztam.
Gondolom, az ilyen adatokat inkább elirásnak tartják, ezért vannak ilyen korlátozások
"...csak nem értem, miért kell ilyen hülye megkötéseket tenni."
Néhány ember miatt szívatnak mindenkit.
Ez sajnos általános.
Ha sok a kamu regisztráció, akkor csinálnak egy sablont hogy ezeket valamennyire szűrjék.
És lám, mindig akad olyan nem kamu regisztráció ami szintén csapdába esik, nem fér bele a sablonba.
Nyersebben fogalmazva: egy hülye miatt szívatnak mindenkit. Egy hülye meg mindig akad.
Ez lépten-nyomon tetten érhető. Ezért kell kétfaktoros azonosítás, ezért kell állandóan lejáró jelszó, ezért olyan a password policy hogy garantáltan megjegyezhetetlen jelszót kelljen megadni, stb.
"csak nem értem, miért kell ilyen hülye megkötéseket tenni"
Egyrészt azért, mert a magyar nyelvben a kétbetűs nevek extrém ritkák. (Munkám során közvetlen kapcsolatban állok az ügyfelekkel, több ezerrel volt már dolgom, és az ismrettségi köröm is elég tág, szóval kijelenthetem, hogy kb. 10 ezer emberből egynél sem láttam 2 betűs nevet. Ha másként lenne, 100%, hogy emlékeznék rá a ritkasága miatt.) Anyakönyvezhető egyáltalán Magyarországon két betűs név? Oké, keresztnévként ritkán előfordulhat.
Másrészt azért, mert ezek jellemzően előre elkészített modulok, nem fog minden fejlesztő mindent nulláról megírni.
Nem mellékesen: vajon az általad becsmérelt informatikusoknak szerinted hány százaléka fog személyes adatokat feldolgozó rendszereket készíteni?
Hivatalos helyeken a jogszabályoknak eleget szoktak tenni, egy random ZS-kategóriás free email szolgáltatónál, vagy egy "anonim" "milyen vibrátor a kedvenced" jellegű kérdőívnél meg ne akadjunk már ki ilyeneken...
És szintén nem mellékesen: hány ilyen helyen van konkrét ellenőrzés a névhosszra?
Ami meg a matuzsálemi korú ügyfeleket illeti: azok száma, akik elmúltak 100 évesek, és aktív internethasználók, az internetező társadalomnak jóval kevesebb, mint egy ezrelékét teszik ki.
Ennél nagyságrendekkel magasabb azok aránya, akik szándékosan téves adatokat adnak (adnának) meg, amivel az egész kérdőív használhatóságát akarják sárba tiporni. Mint mondjuk amilyen te is vagy. Na, ezen kellene kiakadni, a sok retardálton, akik képtelenek normálisan kitölteni egy kérdőívet. Vagy ha nem akarod normálisan kitölteni, akkor ne töltsd ki sehogy. Ez a gáz, az ilyen romboló hozzáállású nethuszár, és nem az, hogy egy weboldal nincs felkészülve a népesség adott 0,001%-ára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!