Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Win 7-emről miért nem megy a...

Win 7-emről miért nem megy a wifi, miközben ubuntumról igen?

Figyelt kérdés

64 bites Windows 7-et telepítettem, és később Ubuntut. Most is ubiról netezek, mert már mindenféle drivert letöltöttem, de egyszerűen nem megy a windowsból a vezeték nélküli internet. Ubiban világít az internet ON, windows alatt meg hiába nyomkodom a gombot nem világít.

Próbáltam már mindenfélét letölteni meg beállításban is mindent engedélyeztem, amit kell, de egyszerűen nem látja a routert.

Acer Aspire 5541 laptopom van Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20)-szal. Mi hiányzik még?

Valaki tudna segíteni a wlan beállításában? Vagy az adapter illesztőprogramja nem jó?

Csak annyit tudok, hogy kell egy adapter, meg egy driver, ahhoz hogy működhessen a dolog. A többivel nem vagyok tisztában.


Valaki segítene légyszi?:S Ez így nem jó, hogy win 7-ből lépkedek ubuntuba csak azért, hogy letölthessek vmi windowsos cuccot.


Előre is köszi a válaszokat!


2010. okt. 16. 06:46
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Windows alatt általában funkció gombokkal (FN Key) kell bekapcsolni a Wi-Fi-t (általában FN+F2), ritkább eset az, mikor rendes fizikai kapcsoló van a laptop oldalán.


Ahhoz, hogy működjenek a funkció gombok, vezérlőszoftvert kell telepíteni. Azt hiszem Acer -nél Launch Manager a neve, de ebben nem vagyok biztos. Ezért jobb ha feltelepítesz minden hozzá való alkalmazást.

Ha jól láttam a letöltő oldalon 3 féle gyártó Wi-Fi adapterével is szerelhetik ezt a típust. Ezt neked kell megnézni az Everest -el vagy a SIW -el, ha sikerült engedélyezned az adapter-t.


Az alkalmazásokat és a driver -eket megtalálod itt:

[link]

2010. okt. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de nekem fizikai kapcsológomb van a gépen külön a wifinek egy gomb...az FN+FX-ek másra jóka gépemen

Köszi, ezeknek utána nézek.:)

2010. okt. 16. 18:24
 3/5 A kérdező kommentje:
ÓÓ köszönöm, nagyon hasznos volt a válaszod, és működött is a net:) ...... két újraindítás erejéig.:S Aztán megint nem vette a jelet (még a szomszédokét se, senkiét...), Linuxban még mindig van net. Én ezt nem értem, mi lehet a baj.:(
2010. okt. 18. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:
tudom, hogy win 7-be sok minden integrálva van, de föl kéne tenned a hálókártyád driverét. Gugli + géped típusa + wlan + driver, elvileg ki kéne dobnia rá a gyártó honlapját, vagy valamit, ahonnét fel tudod tenni rá, aztán a programon belül beállítani, hogy a windows kezelje a hálózatokat alapértelmezetten, ezután elvileg működnie kellene.
2010. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már tettem fel drivert, az Atheros, amit írtam,az az. Az eszközkezelő szerint a driver jól műkszik, csak az adapter problémázik, hogy valami digitális aláírással van baja (a driverével). Pedig megnéztem, és amivel működtettem annak pont volt normális digitális aláírása Microsoftos. Viszont amit az előző válaszoló linkjéről töltöttem le, annak nem volt, és lehet, hogy az volt a baj, hogy azt telepítettem egyáltalán. Pedig pont azzal működött még, hacsak kis időre is, a többivel, amit próbáltam, nem (Atherososak azok is).

Megpróbáltam letörölni a háló adaptert a gépről, hátha úgy megy majd. A gép legközelebb visszatette magának az adaptert, visszatettem a jó aláírással rendelkező drivert, és nem ment a net.


Annak viszont még utánanézek, hogy a windows maga konfigurálja a hálót.


Köszi a választ!:)

2010. okt. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!