Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hatósági ügy (feljelentés)...

Hatósági ügy (feljelentés) alatt a rendőrség milyen lehetőségekkel rendelkezik, hogy kiderítse ki regisztrált egy adott oldalra?

Figyelt kérdés

Konyítok kicsit az informatikához. Arról lenne szó, hogy valaki ellen eljárás indult összetett dolgok miatt, erőszak, zsarolás, stb. Volt pasi és exbarátnő ügy...

Az ügyben megindult a nyomozás, de a gyanúsított személy még szabadlábon védekezhet, és hazudozik, meg próbálja befeketíteni a feljelentő lányt.

Van egy e-mail fiókja a lánynak, aminek a belépési adatait az expasi is tudta, és regisztrált valahová, (mintha a csaj tette volna) hogy lejárassa a csajt.

Persze a csaj nem tudja magát leszedni onnan, mert nem tud belépni, nem tudja a jelszót.


Az a kérdés, (vagyis nagyjából a választ sejtem, csak pontosítás kellene, hogy segíthessek a lánynak) hogy ha az esetet a csaj most rögtön bejelenti az ügyet vezető hatóságnak, akkor ők megtehetik-e, hogy felkeresik az internetszolgáltatót (UPC vagy T-COM, stb.) és információkat kérnek az expasi tevékenységéről, hogy az nap hol jár milyen oldalakon stb.

Az én elgondolásom szerint, mindenről loggolás (naplózás) történik az internetszolgáltatónál. A kiosztott IP cím visszakereshető, a számítógép MAC címe meg fix, időket is biztos naplóznak, az összes http vagy más kérés válasz tartalma naplózásra kerül. Az expasi tevékenysége így visszakereshető lenne, és kiderülne, hogy Ő mesterkedett és próbálta keverni a sz@rt.


Jól gondolkodom? Szerintem valahogy így működhet, abban biztos vagyok, hogy bármit elkérhet a rendőrség, ha valaki ellen eljárás indult és kapcsolódik az ügyhöz. A szolgáltató köteles kiadni minden adatot az illetőről, és a tevékenységéről. Az kérdéses még bennem, hogy milyen részletességgel naplózzák a dolgokat, és hogy meddig tárolják?

Segítsen valaki, fontos lenne! Köszönöm szépen előre is!


Ui.: Bocsánat, nem volt könnyű eldönteni, hogy a jogi témák vagy informatikai témák közé tegyem fel a kérdésemet, de azt hiszem jobban illik ide.


2010. okt. 13. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

"nem tudja a jelszót"


csak erre tudok megoldást:

kérjen jelszó-emlékeztetőt és máris küldik neki a generált jelszót vagy azt amit megadott az ex

2010. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok


az adtokat-szolgáltató felől-, úgy tudom, hogy nagyon, de NAGYON alapos "ok" kell rá, hogy kiadják

2010. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom de a saját hülyesége ellen nem fogja megvédeni az állam.

"Van egy e-mail fiókja a lánynak, aminek a belépési adatait az expasi is tudta,"

Ilyet nem csinálsz. Anyádnak nem adod meg a jelszavadat. Pont.


IP címek logolva vannak. A meglátogatott oldalak nem valószínű. Irdatlan adatmennyiség lenne. A meglátogatott oldalak tárolhatják a látogató IP címét. Azonban ha volt esze proxyt használt. 2 perc beállítani. Netkávézóból csinálta... Innentől kezdve buktad a dolgot.

Ezeknek utána kéne nézned. Hátha van egy kis szerencséd és hülye volt.

Állami úton ilyet soha a büdös k*rva életbe nem fognak megoldani amúgy.

2010. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!