Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » „A köznevelés tartalmi szabály...

„A köznevelés tartalmi szabályozóinak megfelelő tankönyvek, taneszközök fejlesztése és digitális tartalomfejlesztés" Azt olvastam a projekt vége 2023 márc.31 Ez után nem fogom tudni olvasni az NKP oldalon a tankönyveket?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma találtam az oldalt NKP.hu, nagyon tetszik hogy ingyenesen olvashatok tankönyveket és tetszik az okos tankönyv rész is.Van egy linkjük ami ir a projektről. [link] itt azt irják a projekt vége 2023 márc.31 , egy kicsit levert a viz, hiszen én ma találtam, . Ez mit jelent ha vége a projektnek, 31 után törölnek mindent és nem elérhető ami eddig évekig ott volt, vagy csak a weblapot nem fejlesztik? (én ma találtam de utána néztem 2016 óta van)Segitene valaki, hogy most akkor 31 után is tanulhatok az oldalon? köszi.
2023. márc. 17. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Igen, törölnek mindent, ahogy a hasonló pályázatok keretében épített utakat is felbontották, strandokat visszatemettek, létesített parkokat újrabetonoztak a lezárás után. Istenem...
2023. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kedves 1es szerintem kérdezni nrm bün, ha valaki valamihez nem ért ne legyen már megszólva,,,, én nem tudtam, hogy ez mit jelent, mivel gondolom utána is fenn tartják az oldalt ami pénzbe kerül... azt hittem ha vége a projektnek a portálnak is, azt hiszem tisztelet tudóan kérdeztem én is ilyen választ érdemelnék... Gondolom a válasz akkor az, hogy a befejezés után is elérek mindent, köszi.
2023. márc. 17. 21:59
 3/8 NTBS ***** válasza:
75%
Szerintem tudod majd. Csak újabbak nem készülnek.
2023. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
#1: Pedig ha tudnád, hogy mennyi olyan pályázat van, aminek a vállalásait tényleg csak addig tartják fenn, ameddig azt kötelező... Most nyilván nem a megépített utakról és parkokról van szó, de mondjuk egy weboldalt, aminek a fenntartása adminisztrációval és költséggel jár (még ha nem is fejlesztik aktívan, a domaint rendszerint csak 1-2 évre veszik, így azt mindig meg kell újítani, a tárhelyért is fizetni kell, kivéve, ha saját szerveren fut...) Előző munkahelyemen is így volt. Állami intézmény, ameddig a pályázat ideje tartott, addig az volt a szent ügy, onnantól meg mindenki tojt rá.
2023. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
NTBS köszi, remélem igy lesz, nekem tetszik nagyon a rendszer sajnálnám, ha csak pár hétig élvezhetném...
2023. márc. 20. 10:02
 6/8 A kérdező kommentje:
4 es pont ezért kérdeztem én nem vagyok informatikus , webfejlesztő stb, de még az én józan paraszti esze is azt mondja, hogy ha nem is fejlesztik már a weblapot, a weblapnak magának a fenntartása is pénzbe kerül, "hogy csak úgy ott van". Na én ezt nem tudtam, hogy a kitüzött dátum után is fenntartják e magát a weblapot,. (tehát hogy az a pénz összeg amit a linkre kattintva láthatsz is, csak a weblap felépitésére van , vagy magára a fenntartására is a megadott ideig)
2023. márc. 20. 10:09
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Köszönöm a lepontozást, ez a lényegen nem változtat, tényleg testközelből ismerek olyan rendszert - nem is csak egy weboldal volt, hanem hozzá kapcsolódó hardveres mérőeszközök is -, amiért egy valag pénzt felvettek, kb. ötször annyit, mint amennyibe a kivitelezés tényleg került volna, és ameddig a pályázat ideje tartott, addig tényleg ez volt a szent ügy, bármi más leállhatott, de ez nem. Aztán abban a pillanatban, hogy a határidő letelt, mindenki tojt rá. Pár hónapig még ment, aztán valaki kilopta az egyik hardvereszköz POE-injektorának adapterét, de senkit nem érdekelt. Aztán idővel a switchet is "átcsoportosították", mert kellett máshová (5 ezres kommersz switch volt), aztán idővel a tárhely, meg a domain név ideje is lejárt, és így szünt meg végül az a rendszer, ami anno a legfontosabbnak volt kikiáltva.

Nyilván ez nem azt jelenti, hogy mindenhol így működne a dolog, van, ahol tényleg hosszabb távon is fenntartják azt, amire a pénzt kapták, általában ott, ahol tényleg szerették volna azt megvalósítani, és nem csak az "ingyen pénzt" látták benne.

2023. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7 nem én pontoztalak le.


Igen azért az NKP-nál tényleg gondolható, hogy március után is megtartják, karban tartják stb . Legalábbis azt gondolom hogy akkor minek rakták össze, de a kérdésem még mindig áll, hogy vajon igy van e, hogy a dátum csak a felépitésre vonatkozik.

2023. márc. 20. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!