Más országokban azért is büntetnek, ha csak letöltesz valamit, vagy csak akkor, ha torrentezel (ahol ugye fel is töltesz, elérhetővé teszel tartalmat)?
Ha a letöltés büntetendő lenne, szinte semmilyen tartalmat nem érhetnél el a netről. Az amit a böngésződben látsz, azért jelenik meg, mert a háttérben letölti a gépedre a tartalmat és megjeleníti az ablakból. Amikor egy Youtube videót nézel és látod az előtöltési csíkot, azt jelenti hogy annyit már letöltött a gépre és azt játssza vissza, majd így ciklikusan mindig letölt egy darabot és lejátssza.
Ha büntetnék a letöltést, akkor nem nézhetnél semmit, hiszen letöltés nélkül nincs lejátszás, nincs megjelenítés sem. Ilyen sehol nincs, hiszen az internethasználatot legalább a médiatartalmak szintjén teljes mértékben kizárná.
A terjesztés büntetik, és azért a torrentezést, mert a seedelés a jogvédett tartalom illegális megosztását jelenti, ami már a letöltési folyamat közben is megvalósulhat, ha egy már megkapott szeletet elkezdesz másnak seedelni.
Két megjegyzés:
1. A "más ország" elég tág fogalom, és teljesen más törvények vannak pl. Kínában, mint mondjuk Venezuelában, Dániában, vagy Új-Kaledóniában.
2. Feltölteni is csak jogvédett anyagokat tilos, tehát az, hogy a torrentezés azért tilos, mert ott fel is töltesz, élből értelmetlen. Oké, hogy a 99% jogvédett anyagok megosztására szokta használni, de pl. nagyobb free/open-source szoftverek is gyakran torrenten osztják meg a telepítőiket.
A torrentezés önmagában nem tilos hanem a jogvédett anyag seedelése tilos amire az emberek 98%-a használja
Németországban is inkább az ügyvédi irodák vadásznak az oldalakon a jogvédett tartalmakat seedelők ip címeire és így megy később a felszólítás, csekk úgyhogy ottse a nehézpáncélos kommandósok törnek rád mert felseedeltél 5 giga starwars anyagot pl
#6: Németország ilyen szempontból furcsa hely. Kicsit túllőttek a célon (bér közel sem annyira, mint az USA-ban, ahol a bíróság bemondásra elhiszi, hogy azzal, hogy magadnak letöltöttél egy zeneszámot, és kétszer meghallgattad, tízezer dollár kárt okoztál a kiadónak...) Németországban még az EU állásfoglalása szerint legális továbbadott, fel nem használt licencekért is képesek büntetni, sőt, még sokkal komolyabb bűncselekményekkel is megvádolni az egyént.
De az EU többi országában nincs ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!