Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik az a podcast platform,...

Melyik az a podcast platform, ahol a lehető legtöbb magyar tartalom van fent és lehet offline is hallgatni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem csak ismerkedni a podcastozással.

Androidos telefonomra letöltöttem a PodPad nevű appot, ahol találtam pár érdekes magyar tartalmat, de sajnos ezt offline nem lehet hallgatni.


Kipróbáltam a Google Podcast-ot is, de ott meg a keresőben nem lehet kifejezetten magyar tartalomra keresni, sőt kategóriákra sem. Beállításokban beállítottam, hogy a preferált nyelv a magyar, mégis az ajánlatokban csak angol nyelvű tartalmat kínál.


Tudnátok ajánlani olyan platformot, amin lehetőleg jó sok magyar tartalom van és lehet úgy keresni, hogy kifejezetten magyar tartalmat akarok hallgatni? És az is fontos, hogy offline hallgatható legyen.

Lézetik egyáltalán ilyen podcast platform?



2022. okt. 30. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Youtube
2022. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Az offline podcastot hangfájloknak hívják. Amit előzetesen már letöltöttél :)


Ezt az offline-t nem is nagyon értem. Max olyat tudok elképzelni hogy még online állapotban egy listából kiválasztod mi érdekel. Ezek még online állapotban letöltődnek az alkalmazásban. És utána offline állapotban hallgathatod meg.


Valami ilyesmire gondoltál?


De full offline nincs. Honnan is gyünne a tartalom akkor...

2022. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem az offile podcastot, ahogy a Google Podcastban is van. Ki tudod választani az adott podcastot offilen hallgatásra, akkor valami belső formátumban leszedi a telefonra és 30 napig meghallgathatod netkapcsolat nélkül is majd magától törlődik.
2022. okt. 30. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az AntennaPod-ot használom. Nem kell semmi platform amin keresel mert ez mindent kezel, találsz valamit ami tetszik és hozzáadod. De van benne hozzáadáskor Felfedezés, és listáz mindent. Le lehet vele tölteni a részeket, beállítani hogy új epizódokat automatikusan töltse. Ilyen szempontból 100% offline működik, csak új részek letöltéséhez kell net.
2022. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 Gratulálok! Sikerült leírnod a podcast működésének lényegét: "még online állapotban egy listából kiválasztod mi érdekel. Ezek még online állapotban letöltődnek az alkalmazásban. És utána offline állapotban hallgathatod meg."


Pontosan így jött létre a podcast műfaj. Onnan kapta a nevét, hogy az iPodokhoz találta ki az Apple, hogy a zenelejátszón a zene fájlok mellett egyéb hang (és videó, csak az kevésbé terjedt el) anyagokat is magukkal tudjanak vinni az emberek utazáshoz. Az akkor még net kapcsolat nélküli iPod készülékekre az iTunes alkalmazással tudták a netről a Podcast szabvány szerint közzétett dolgokat letölteni. (Egyébként a podcast formátum lényegében egy RSS feed az egyes adások hang/videó felvételeihez, némi kiegészítő információval.)

Aztán a podcast szabványt egyre több gyártó és rendszer vette át és ma már csomóan egymástól függetlenül is használják, de a működésük azonos.

Webes használatnál persze online streamelik az adásokat, de mivel a podcast formátum eredendően a hordozhatóságról és offline hallgathatóságról szól, ezért szerintem a legtöbb podcast app képes és alapvetően úgy működik, hogy az egyes adásokat egyenként, vagy akár teljes sorozatokat folyamatosan előre letöltik neked, meghallgatás után törölik őket.

A YouTube nem egy podcast platform, hanem video megosztó, ahova többek közt podcastokat is feltöltenek. Mivel a YouTube alapvetően nem offline használatra lett kitalálva, alapból nem kínál ilyen lehetőséget. Premium előfizetők viszont tudnak YouTube-on (is) bármilyen videót előre letölteni, hogy később offline nézzék/hallgassák, így akár podcastokkal is meg tudják tenni.


A legnépszerűbb podcast appok:

Apple Podcasts

Google Podcasts

Audible

Spotify

Pocket Cast

Stitcher

Podbean

Snipd

Podcast Addict

DoggCatcher

Podcast Go

TuneIn Radio

Player FM

AntennaPod

Laughable

PlayerFM

2023. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a podcast rendszer lényege, hogy egy adott helyen fent van a hang/videó fájl és aztán RSS feedek hivatkoznak erre az egyetlen fix helyre, ezért elég egyszerű a podcasteket egyszerre több podcast rendszerbe/platformra is beregisztrálni. A legtöbb podcaster érdekelt benne, hogy gondoskodjon róla (akár manuálisan, akár közvetítő szolgáltatások révén), hogy a műsora egyaránt elérhető legyen mindenhol. Az Anchor biztosan, de szerintem egyre több más rendszer is automatikusan felajánlja, hogy amit egyszer kiteszel, az automatikusan máshol is elérhető legyen.

Úgy tudom, előfordul, hogy egyes rendszerek pár óra késéssel frissítik a listákat (valószínűleg az időzónák eltérései miatt - pl napi egyszer frissítenek és nem európai, hanem amerikai időzóna szerint logikusan időben), így nem azonnal publikáláskor jelenik meg, hanem pár órával később, de ugyanúgy meg szoktak mindenhol jelenni.


A nagyobb kihívás inkább az lehet, hogy a sok fele podcast közt hogyan találsz meg kimondottan magyar nyelveket és azok közt hogyan tudsz válogatni.

Erre viszont egyre több olyan magyar szolgáltatás van, amik a magyar podcasteket listázzák, hirdetik, ajánlják.


(YouTube kivétel ez alól, mert YouTube nem a podcast szabványt használja. YouTube-ra vagy csak hanggal valamilyen álló képpel, vagy videóval együtt külön kell feltölteni a podcasteket - annak, aki elérhető akar lenni ott is. Sok podcast csak rövid reklámot tölt fel YouTube-ra, nem teljes epizódokat. Ez leginkább készítői stratégiai döntés.)

2023. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!