Milyen adatokat jegyezhet meg egy weboldal a böngészőn keresztül vagy a számítógépen keresztül az ip cimen,cookikon kívül ami alapján be azonosíthat?
Az általad megadott adatokat
Azon kívül max a böngésző típusát, de az nem azonosít semmit
2.
Sajnos nem
1. Amiket azon keresztül aktívan megosztasz (például regisztrálsz, kommentelsz, feltöltesz valamit).
2. Amit a webböngésző megoszt magáról - például az operációs rendszer/böngésző típusa, böngészőablak/képernyő felbontása, használt betűtípusok, preferált nyelvek, helyi idő/időzóa, a böngészőben futtatható Javascript-értelmező különböző programozói felületein (WebGL, Audio, Canvas, WebRTC,...) képzett egyedi azonosítók, stb... - nézz utána a böngésző-ujjlenyomatoknak (browser fingerprinting).
3.
Valami fájlt eltárolt a böngészőben vagy a gépen az oldal múltkor kitörölte egy szakember,de nem tudom már milyen fájl volt és hova menti a gép vagy a böngésző,de most újra ki kellene törölni.
Ne vedd bántásnak, de miért van az, hogy mindig azok a felhasználók rettegnek minden egyes weboldaltól, úgy, mintha legalábbis sniperek lennének a nyomukban, akik még azt sem tudják megmondani, hogy mitől félnek?
(Bónusz: még a mondatok tagolása sem megy.)
Ez a "van valahol valami, ami csinál valamit" jellegű "magyarázat" meg... áhh...
Inkább maradjunk annyiban, hogy ha nem rosszalkodsz, akkor nem kell félned. Ha meg rosszalkodsz, akkor a bűnüldöző szervek technikája jóval fejlettebb annál, mint hogy ki tudd cselezni.
"Inkább maradjunk annyiban, hogy ha nem rosszalkodsz, akkor nem kell félned."
Ebben a"modern" világban nem kell feltétlenül "rosszalkodnod" ahhoz, hogy - még nem is a "bűnüldöző szervek" - valamelyik Internetes platform - legyen az tartalmi, közösségi, kommunikációs, financiális - ne éljen vissza a hatalmával és valamilyen időközben megváltoztatott közösségi irányelvekre hivatkozva járjon el veled szemben. Elég csak az "eltörléskultúrára", az "árnyéktíltásokra", a modern cenzúrára, az adataiddal történő kereskedésre (és az abból fakadó adatvédelmi botrányokra) gondolni.
#8: Látom, te a Hihetetlen magazinon szocializálódtál. ;-)
Egyelőre amikor teljesen nyilvánvalóan illegális, a törvényeket semmibe vevő oldalak is probléma nélkül működhetnek, akkor ne jöjjünk már ezzel a cenzúrahisztivel!
"Látom, te a Hihetetlen magazinon szocializálódtál"
Argumentum ad hominem érvelési hiba.
"Egyelőre amikor teljesen nyilvánvalóan illegális, a törvényeket semmibe vevő oldalak is probléma nélkül működhetnek, akkor ne jöjjünk már ezzel a cenzúrahisztivel!"
Cum hoc ergo propter hoc-jellegű érvelési hiba.
A kettő nem zárja ki egymást, nincs közöttük ok-okozati összefüggés.
A cenzúrát nem a hatóságok fejtik ki, hanem az Internetes közösségi platformok - mint új hatalmi erő - a trükkösen megfogalmazott "közösségi irányelveikre" hivatkozva. Fellebbezésre érdemi lehetőséged nincs.
A Facebook-Cambridge Analytica botránya megvan? Trump kitíltása a Twitterről? A Facebookról történő tíltáshullámokról ( [link] )? Az adatvédelmi bírságokról - bocsájtsa ki az egyesült államokbeli FTC ( [link] ) vagy az EU (pontosabban az írek: [link] ) - a közösségi médiaoldalak ellen? Az ebből fakadó a Facebooknak Európából történő kivonulására tett javaslatára ( [link] )? Az egyre szigorodó európai adatvédelmi rendeletekre (GDPR, ePrivacy)? Az egyre nagyobb igényre a nagy techcégektől független alternatívákra?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!