Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A techline-on anno láttam egy...

A techline-on anno láttam egy cikket amibe bemutatnak egy weboldalt ami ellenőrizni tudja, hogy csak nálam nem elérhető az adott site vagy máshol se. Csak nem tudom mi volt ennek az elérése. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Van egy egyszerűbb megoldás is, pingelés.

Start menü/futtatásba beírod hogy cmd és enter után bejön a parancssorkezelő. beírod hogy ping, utána a weboldal címét, majd enter. A gépedről a megadott címre elindul egy csomag, és leméri hogy mennyi idő alatt mennyi csomag ér át. Ha az oldal elérhető, kapsz válaszüzenetet.


például: ping www.gyakorikerdesek.hu


ezt kapod:

csomagok: küldött = 4, fogadott = 4, elveszett = 0, 0% veszteség


Mivel 0% veszett el, minden adat megérkezett erre az oldalra, és válaszolt is az oldal, tehát elérhető.

Ha a veszteség 100% lenne, az oldal sem menne.

2010. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem de mivan akkor ha kifejezetten arra vagyok kíváncsi hogy megy e máshol, mondjuk nálam egy kártevő blokkol egy oldalt és akkor már nem sokra megyek ha magamnál próbálkozok. Egyébként megtaláltam az oldalt.
2010. szept. 27. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán egy proxy-szerverrel meg lehet oldali, hiszen te nem a letiltott oldalra csatlakozol a címeddel, hanem a proxy-ra, és majd az a saját címével az oldalra. Ezzel meg lehet kerülni például az olyan tiltásokat, amikor egy ország le van tiltva egy szolgáltatásról (például Vevo nem elérhető magyarországról, proxyval igen).


Illetve nem technikai, hanem logikai megoldás ha ráírsz valakire hogy nézze meg ő is a saját gépén :D

2010. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erre lett kitalálva az oldal h ne kelljen ráírni másra. De a proxy jó ötlet.
2010. szept. 27. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tökéletes a válasz, ez az, danke. :D:D
2010. szept. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!