Ha a YouTube-on hashtag-et használok a videóm címében, akkor nagyobb esély van rá, hogy megnézik?
Kereshetőség szempontjából számíthat, hiszen a hashtag kulcsszóként funkcionál, és keresőben kulcsszavakat adsz meg. Mivel a kereső a címet és hashtageket is figyeli, a címben elrejtett hashtag talán növeli az esélyét, hogy megtalálják.
A másik felhasználási lehetőség az lehet még, hogy a nagyobb videósok bekerülnek a trendingbe, és a címben elrejtett hashtagek egy-egy szóban jellemzik a tartalmat anélkül hogy meg kellene nyitni.
Igen, a hashtagek növelHETik a nézettséget. Ugyanúgy, ahogy a címben, leírásban és kulcsszavaknál szereplő minden kifejezés. De a YouTube forgalom terelése ennél sokkal öszetettebb.
Arra érdemes nagyon figyelni, hogy a videóid minél jobbak, érdekesebbek legyenek a nézők számára és minél tovább nézni akarják őket. A YouTube számára legfontosabb statisztika a néző megtartás (viewer retention). Ha a nézőid 10mp (vagy bármilyen rövidebb idő) után becsukják a videóidat, akkor mindegy milyen hashtaget, vagy akármi más trükköt használsz, a YouTube nem fogja ajánlani senkinek a videóidat még kereséseknél sem, mert azt látja, hogy bárki rákattint, az hamar becsukja, tehát a videód senkinek nem érdekes, semmilyen keresésre nem jó találat.
Ezzel szemben, ha azt látja az algoritmus, hogy aki elé került a videód, az végig is nézi, sőt esetleg másik videódra is átkattint utána, akkor egyre inkább ajánlani fogja őket releváns találatként.
Éppen ezért rémesen rossz stratégia úgy reklámozni egy csatornát, hogy boldog-boldogtalannak a képébe nyomod, hogy nézzétek. Ezzel nőni fog a megtekintések száma, ami a legkevésbé fontos a YouTube számára. Viszont, ha rögtön az elején nem kelti fel a videó a nézők érdeklődését annyira, hogy végig is nézzék, akkor csak lerontod vele a néző megtartási statisztikádat és azt erősíted az algoritmusban, hogy ezt a videót nem érdemes ajánlani senkinek.
Ezért érdemes a videókat azoknak ajánlani, akiket valóban érdekelhet is (első körben barátok, család, aztán elsődleges célközönség, akiket a témája céloz). Ezért nem érdemes clickbait címekkel trükközni ahelyett, hogy a valódi tartalomról szóljon a cím.
A clickbait azoknál a csatornáknál működhet, amiknek vagy a korábbi videóik miatt már van kialakult nézőközönsége, vagy tudnak olyan videót és úgy összerakni, hogy azután is végig akarja nézni a közönség, hogy már kiderült számukra, hogy clickbait volt a cím és nem is arról szól a videó, amilyen címet adtak neki.
2 Ugy tudom, regen mukodott a clickbait, mert nem mindig volt elsodleges szempont a viewer retention.
De az algoritmus mindig valtozik. Nyugodtan optimalizald szet a videoidat, nyilvan a relevans cimszavak es hashtegek hasznalataval, de ahogy mondtak, sokkal fontosabb, hogy olyan videoid legyenek, amit sokan vegig is neznek, mert most epp ez szamit nagyon sokat ajanlas szempontjabol.
Az okos emberek azt is szoktak javasolni, hogy meg a video legelejen (mivel ugyse nezi vegig a fele) tegyel fel kerdest a nezoidnek, amire tudnak kommentben valaszolni, mert mindenfele interakcio szinten javitja az eselyeid.
Ha ma máshogy van, akkor számít most, hogy 10 éve mi hogy működött?
Van akinek ma is működik a clickbait, csak nem mindegy, ki és hogyan csinálja. Akinek a clickbait ellenére is végignézik a videóját, mert ügyesen rakja össze, annak működik. Aki csak clickbaitel, de a videót nem tudja hozza jól megcsinalni, annak meg nem fog működni.
Sokak szerint a rendszeresség is fontos. Ha össze-vissza, rendszertelenül teszel ki videókat, akkor kevésbé ajánl az algoritmus, mintha tartod magad a rendszerhez, hogy mindig ugyanakkor teszed ki - meg a közönségnek is könnyebb hozzászoknia, hogy mikor számítsanak rá. Főleg a nagyobb szüneteket érdemes elkerülni, hogy egy darabig naponta van új video, aztán meg hetekig-hónapokig semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!