Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet ez? Automatikusan...

Mi lehet ez? Automatikusan likeol random videókat a youtube?

Figyelt kérdés

Kb. 100 videót találtam CSAK MOST. A videók nagy része arab videó, zene. Én nem likeolok semmit, sehol. De azt is mutatja a youtube, hogy végig van nézve. Talán feltörtek? nem hiszem, mert 2 lépcsős azonosítás van a csatornámon és nem kaptam semmilyen jelzést hogy valaki be szeretne e jelentkezni vagy valami.

Itt van egy kép róla: [link]


2022. aug. 20. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
nézd meg, hogy hol és milyen eszközökön vagy bejelentkezve
2022. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
okés köszönöm, azt hol lehet?
2022. aug. 20. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a yt-hoz, hanem valamilyen más oldalon keresztül lájkolod be.

Úgy működik a dolog, hogy ugye mindig be vagy jelentkezve a google fiókodba ami egyben a yt csatornád is, és ha bizonyos oldalakon netezel, akkor ha megnyitsz valamit a kattintással párhuzamosan lájkolod a videót is.

Nyilván a tudtodon kívül történik mindez.


Még 2020-ban tűnt fel, hogy a yt feliratkozásaim között néha feltűntek random indiai, arab, meg a franc se tudja még milyen csatornáknak a videói.

Persze nem én iratkoztam fel ezekre a csatornákra, mégis feliratkozójuk voltam.

Akkor ástam bele magam a témába, és egy reddit fórumon találtam meg azt amit fentebb leírtam.


Szóval ez az egész nagyban függ a netezési szokásaidtól, hogy milyen oldalakon böngészel, mikre kattintasz, milyen (kamu) értesítéseket engedélyezel a weboldalakon, amik nem is értesítések hanem valami böngészős scriptek.

A lájkolás és hogy azt jelzi végig nézted a videót ez a script része, amivel ezáltal jobb helyre sorolja a videókat a yt algoritmusa, ezzel meg nyilván több emberhez jut majd e tartalom.

Ami több valós megtekintést eredményez, ami meg több pénzt generál a reklámbevételekből stb. stb.


Androidos mobilon történt mindez?

2022. aug. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Androidos mobilom régen volt, és akkor is ez a csatorna volt meg. Jelenleg iPhone-om van és egy pc-m (windows 10)
2022. aug. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!