Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetszolgáltatók...

Az internetszolgáltatók egyszerrep hány előfizetőnek osztanak ki egy - egy dinamikus IP-t ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 14:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Egynek, ez az IP lényege.
2022. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a szolgáltatói NAT-ra gondol...
2022. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden végpontnak egyedi IP címe van. De a végpont lehet egy belső NAT mögött, ott is a belső IP címek egyediek, csak a net felé mennek ki közös IP címen. Hogy hány előfizetőt tesznek egy NAT mögé azt nem lehet tudni, de az alhálózat méretéből lehet saccolni.
2022. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Volt pár éve egy ügyem, én pereltem és ugyanaz az IP cím abban a pillanatban 43 embernek lett kiosztva. Mindegyikről kaptam képet, hogy felismerem-e. "


Találtam egy ilyen kommentet IP cimekkel kapcsolatos beszélgetésben a neten. Akkor miért mondták, hogy 43 embernek volt kiosztva ennél az esetnél ?

2022. aug. 18. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Az Internet működésének alapja, hogy egy időpontban egy IP cím csak egy csatlakozási ponthoz lehet rendelve. Nem lehet a hálózaton több azonos IP-jü cucc. (A belső hálózati NAT-olt IP-k kicsit más tészta). Tehát egy időpontban csak egy felhasználóhoz tartozhat egy adott IP cím. Ott szerintem abba az ügyben valamit félre értettél. Az előfordulhat, hogy nem egy konkrét időpontot volt megadva hanem egy bizonytalan. Pl. 2018 március 09 reggel 8 és 9 óra között. Mert egy ilyen idősávban lehet több embernek is kiosztva az adott IP cím. És minnél rövidebb az idősáv amiben keresni kell annál kevesebb előfizetőt fog találni a szolgáltató. Amit nehezít, hogy a szolgáltatók órája elég rég óta szinkronban vannak, de a tiéd nem. Tehát simán lehet 1-2 perc (vagy mégtöbb) abban, hogy Te mit hiszel pontos időnek és mit a szolgáltató. Ezért eleve amikor keresik ezt a bizonytalanságot bele számolják, így lehet, hogy az adott néháy perces-néhány órás intervallumban több lehetséges ügyfélnél is jár az adott IP cím. De egy pillanatban csak egynél lehet.
2022. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. És a nagyobb , ismertebb szolgáltatók (pl Vodafone, DIGI) milyen gyakran változtatják az IP-t ? És ugyanolyan időközönként vagy az is változik ? Tehát mondjuk mindig hetene vagy vaalmikor hetente - vaalmikor naponta ?
2022. aug. 19. 00:35
 7/11 anonim ***** válasza:
6: Változó. Ez a rendszertől függ. Általában újracsatlakozáskor /újraindul az eszköz, belép, kilép stb./ kap valaki új IP címet, de az is lehet, hogy úgyanazt kapja az ember még 1x. Az is változó, hogy mennyi időnként kell újracsatlakozni (ezt nem veszi észre az ember, mert automatikusan megyen, esetleg ha pont videót néz az ember annyit vesz észre, hogy egy pillanatra megakad) ez van ahol egy óra, van ahol egy nap (pl. hajnal 2 óra 00). Ez szolgáltató, technológia, ügyfélszám stb. függvénye.
2022. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. aug. 20. 23:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Manapság a legtöbb IP NAT-olt, ugye ?
2022. szept. 3. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Azoknak igen akiknek az is megfelel. Akiknek nem azok visszakérik a privát dinamikus ip-t...
2022. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!