Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a freemail fiókomat törlöm...

Ha a freemail fiókomat törlöm akkor már nem lehet senkinek újra regisztrálni azon a néven amit kitöröltem?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelött tévedésből kitöröltem egy freemail fiókot de se levelet írni nemtudok rá mert mindig vissza küldi azt hogy nincs olyan név amikor regisztrálni akarok azon a néven akkor azt írja ki hogy foglalt és bese tudok lépni.Szóval senki sem tud regisztrálni arra a névre?
2010. szept. 21. 17:01
 1/6 K.Ádám ***** válasza:
Ha te nem tudsz akkor senki sem.
2010. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De, lehet. A név felszabadul, ezért újra felhasználható. A fiókfeltörlések egyik módja erre épül.

Regisztrálva vagy egy oldalra, ahol nem e-mailcímmel és jelszóval kell azonosítani magad, hanem felhasználónévvel és jelszóval. Így nincs szükséged fenntartani az e-mail fiókot amivel regisztráltál. Törlöd az e-mail címed (legyen mondjuk pelda@freemail.hu), így felszabadul. Valaki aki be akar lépni a te adataiddal az oldalra, csak arra van szüksége hogy bejusson az e-mailfiókra, mert oda küldi majd ki az oldal a jelszó-emlékeztetőt vagy az új jelszót. Korábban kinézte már magának hogy nálad ki volt írva az e-mail cím. Átlép a freemail-re és regisztrál. Ha beírja címnek hogy pelda@freemail.hu, akkor érvényesnek fogja az oldal jelezni, mert ellenőrzi és jelzi hogy nem talált az adatbázisban élő címet. A másik oldal ezt nem tudhatja, neki csak az van megadva hogy küldje ki a pelda@freemail.hu-ra a jelszót. A feltörő ember pedig gond nélkül be fog tudni lépni a megkapott jelszóval. Nem is olyan régen történt ilyen valamilyen letöltőoldalnál, ahol olyan ember adatlapjához fértek hozzá amivel az egész oldalt sakkban lehetett tartani.


Nálad is az történhetett, hogy időközben valaki már regisztrált azzal a névvel amit te is használtál korábban. Így amíg nem szabadul fel, nem tudod azt a címet használni.

2010. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem az a gond hogy beléphetnek mert nem is létezik a fiók.Ezért most azt kérdezem csak hogyha kitöröltem örökre nem tud senki regisztrálni?Mert valami freemail-es adatvédelmi valamiben azt olvastam hogy a törölt felhasználott nem lehet újra regisztrálni.Csak nemtudom hogy most hogy igaz-e!
2010. szept. 22. 14:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah és 3 fiókot is kitöröltem és mindegyik után egyből azt írta ki mikor regisztrálni akartam hogy már foglalt és ez nagy egybe esés hogy 3 fiók-ot egyszerre pont akkor regisztráljanak egyből miután kitöröltem.
2010. szept. 22. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont tényleg nem lehet már egyszer létrehozott fiókot újból regisztrálni. Hogy ez negatívum-e, azt nem tudom, biztonságilag ez egy pozitív eljárás.

De ha egyedi neve volt a fióknak, még úgy is értelmes marad ha újra akarod regisztrálni, ha csak egy-két karaktert hozzáadsz, például születési évet vagy kort. Mivel ez már egy új és nem használt név lesz, engedni fogja a regisztrációt.

2010. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó de nekem már van másik fiók és csak erre voltam kiváncsi.Köszi!
2010. szept. 23. 06:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!