Készülhet két ugyanolyan IP-cím?
Persze.
Az IP-cím logikai cím, azt állítasz be, amit akarsz.
Igen, lehet két egyforma IP cím a hálózaton, és ha van, meg is kell szüntetni a jelenséget, mert problémákat okozhat. Ha valamely eszközön elment a net, amikor nálad jelentkezett a hibaüzenet, akkor jó eséllyel az lesz az érintett eszköz.
A jelenséget okozhatja a DHCP-szerver (ami általában a router vagy egy megfelelően beállított szerver) hibája is, de ez nem annyira jellemző. Általában legalább egy eszközre manuálisan állítanak be ilyenkor egy címet, amit a DHCP szerver már kiosztott másnak vagy kézzel egy másik munkaállomáson már beállítottak.
Első körben ha be tudsz jelentkezni a DHCP-szerverre, akkor ott nézd meg, hogy kiosztotta-e már a géped IP-címét másnak (ha le tudja kérni a másik gép nevét, az is lehet kiindulási alap, de az egyértelmű azonosításhoz kell a MAC-cím/fizikai cím is.
Ha ez nem lehetséges, vagy nem vezet eredményre, akkor sajnos minden, a hálózatra csatlakoztatott eszközön végig kell nézni, hogy milyen címet használnak: minden eszköznek saját, egyedi IP-címmel kell rendelkeznie.
Ajánlat: ha lehet, inkább minden eszközön használj dinamikus IP-címet, így minden eszköz a DHCP-szervertől kap címet és nem lesz ilyen gondod a kiosztással. Ha mégis valamely gépnek szüksége van fix címre, befoglalhatsz egyet az adott gépnek a DHCP szerveren.
Itt üzenem minden hackernek, hogy a címem: 192.168.0.4.
Törjetek fel, ha tudtok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!