Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes kicserélni a wifi...

Érdemes kicserélni a wifi routert?

Figyelt kérdés

A minap vettem , egy D-link DAP-1360 ( 100 méter , 2 antenna ) routert , de mivel egy nagyobb kertes házban lakom , és a wifit , csak a ház egyik végébe lehetett bekötni , de nekem a másik végébe kell használnom alig fogható a jel , és vacak az egész . A távolság 20 méter , de betonfalak vannak közötte .


Megoldás lenne-e az , hogy ha a router-t lecserélném ,egy TP-LINK TL-WR1043ND routerre ( 300 méter , 3 antenna ) ?


Ha az sem javít a helyzeten mik a lehetőségeim ?


2010. szept. 20. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
utp kábel :))
2010. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bp1985 ***** válasza:
Betonfalon te nem viszel ár normálisan jelet. De ezt akkor kellett volna mgkérdezned, amikro megvetted. Tökmind1 milyen router, lehet az akár a legdrágább is, az sem viszi át a hullámokat fullba a betonfalon. Ebbe bele kell törődnöd, vagy kábel.
2010. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én panelban lakok (szóval vasbeton), de simán fogom 7-12 wifi routert a szomszédházakból. :)
2010. szept. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem kell lecserélni az egész routert, csak az antennáját! a d-link/tp-link routerekhez nagyon gyenge (max 2-3dB) antennát adnak, (a jobb routerek, pl linksys se biztos hogy átviszi)

jobban jársz ha veszel a mostanihoz egy jobb antennát (6-8dB már elég lehet)!

[link]

2010. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!