Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges még 2022-ben...

Lehetséges még 2022-ben vezetékes telefon előfizetéssel dial-up internet elérést létesíteni?

Figyelt kérdés
Rézdrótos vonal van. Eszközök nincsenek, de ha lennének, akkor még lehetséges lenne csatlakozni ilyen módon a szolgáltatóhoz?

2022. máj. 25. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Két betárcsázós modem egymást hívva szerintem összefütyülne ma is 33k-val, de egyiküknél se lehet telefonos (voip) dsl modem.

Viszont szolgáltató internetet szerintem így már sehol európában nem ad.

2022. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

"Rézdrótos vonal van."

Ha egy ADSL szűrővel

[link]

a telefonvonalat az ADSL-modembe menő ADSL jelre, és a hagyományos telefonba menő hangjelre elválasztod, és a telefont felemelve van tárcsahang, akkor nagy valószínűséggel a hagyományos betárcsázós modem is ráköthető lehet. Ha nincs, és a vezetékes telefon az ADSL-modemen keresztül érhető el, akkor nem.


Betárcsázós Internet-szolgáltatás kis hazánkban viszont már nincs.

Más hasonló sorstárssal tudnátok kommunkálni.

2022. máj. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Ha nincs, és a vezetékes telefon az ADSL-modemen keresztül érhető el, akkor nem."

Ezen kijelentésemet kicsit felülbírálva: kisebb sebességen, de van rá esély:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

mondjuk Internet-szolgáltató így sincs kis hazánkban (viszont lehet csinálni BBS-t VOIP-b keresztül ;) )

2022. máj. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt anno. 2022-ben viszont elég nagy, előrehaladott mazochizmus kéne hozzá.
2022. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3/ azért a 4k és 9k sebesség már a '90-es években is nagyon kevésnek számított!


Akkor már inkább kössön össze direktben két modemet két eres vezetékkel és összesípolnak 33k-val ha kikapcsolja a tárcsahangra várakozást. A vezeték pedig több kilométer hosszú is lehet.

2022. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5: "azért a 4k és 9k sebesség már a '90-es években is nagyon kevésnek számított!"

Jó, de az ott felsorolt projekteknek nem is a piszok nagy sebesség elérése a célja. Inkább a retró (mondjuk régi 8 bites mikrogépeket távolról hálózatba kötni "hagyományos módon", vagy az Internet elődjének számító BBS-t üzemeltetni - kvázi Internet az Interneten belül) és a kísérletezés (például hogy mennyire lehet átvinni bináris adatot egy veszteségesen tömörített digitális hangcsatornán) aminek lehetnek gyakorlati felhasználási lehetőségei (például egy teljesen köznapi beszélgetésbe elrejteni titkosított üzeneteket ;) )

2022. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"teljesen köznapi beszélgetésbe elrejteni titkosított üzeneteket"

Nekem azért feltűnne a beszélgetés közbeni jellegzetes modemhang... 🤪


Amúgy amikor még BBS-eztem akkor a 14k modem már lassúnak számított, felüdülés volt hozzá képest a 33k modem a sok oldalhoz ansi grafikához, pedig még Tcp/IP sem kellett hozzá. 🙄

2022. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem azért feltűnne a beszélgetés közbeni jellegzetes modemhang..."

A modem kísérleti alapkánt szolgál. Ezt továbbfejlesztve lehet továbblépni gyakorlati alkalmazásokra - például a titkosított adatfolyam hangerejét lecsökkenteni, így az egyszeri felhasználó számára úgy tűnik, hogy szimpla számítógépes zaj, amit a hangkártya összeszed; vagy ha nem is VOIP: egy Youtube/Twitch streamer így tud - gagként - üzenni a feliratkozóinak. Vagy még tovább elkalandozva: adattárolás a Youtube-videókban: [link]


"Amúgy amikor még BBS-eztem akkor a 14k modem már lassúnak számított"

Az már a BBS késői szakasza. A 8 bites mikrogépes BBS az 1980-as években zajlott - ebből kis hazánk a kommunizmus és a COCOM-lista miatt kimaradt.

A V.32bis 1992-es a V.34-es 1996-os ( [link] ) - addigra az Internet illetve a WWW már elterjedté vált.

2022. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk van otthon ilyen modemünk(Telekomos), ADSL 2+ modem, megvan hozzá minden. Pont a napokban gondoltam rá hogy beüzemelem, de zeket olvasva úgy látom fölösleges.
2022. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9: "ilyen modemünk(Telekomos), ADSL 2+ modem"

Az más, az nem a régi, analóg hangsávos, betárcsázós modem - amiről az előzőekben beszéltünk - az nem a 0-4 kHz-ig terjedő sávot (a képen a POTS jelöli a régi, analóg hangsávos telefont, az upstream az ADSL feltöltést, a downstream az ADSL letöltést):

[link]

használja a telefonvonalon.

2022. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!