A kommentelők miért tudnak mindig jobban mindent, mint a szakemberek, vagy hozzáértők?
Figyelt kérdés
Miért okoskodnak az emberek, ha nem értenek egy adott témához?2022. máj. 14. 18:25
1/9 anonim válasza:
Ez nem igaz mert én mindent is tudok,kérdezz bátran.a szagemberek nem elég tájékozottak ez a gond.
2/9 anonim válasza:
Mert ma már bárki lehet szakember, aki kinevezi magát. Ha nem önjelölt wannabe szakembereket veszünk alapul, hanem elismert, szakképzett szakembereket ott azért más lesz a kommentekben az arány.
3/9 anonim válasza:
Miért nem közvetlenül szakértőhöz és hozzáértőhöz fordul valaki, ahelyett hogy a netre kiírja a problémáját, és utána háborog hogy mások is válaszolnak? Ha ennyire fontos a szaktudás, fizesd meg a konzultációt is, és akkor nem kell az ingyenes netes posványt elviselni.
4/9 Szirty válasza:
"A kommentelők miért tudnak mindig jobban mindent..."
Te azt honnan tudod?
5/9 anonim válasza:
Hát hirtelen csak egy példa jutott eszembe. Pár éve egy rendőrségi ügy kapcsán nyilatkozott egy rendőrségi informatikai szakértő és akkora baromságokat mondott hogy leszakadt az ég. A témára amúgy nem emlékszem csak az ragadt meg hogy a macbookjával vagizó majom volt.
6/9 anonim válasza:
Éntőlem egyszer egy informatikatanár ismerősöm megkérdezte egy beszélgetés során, hogy mi az a prtició. Megpróbáltam elmagyarázni neki, erre azt mondta, "Igen, igen az én gépemben is van flopy." Itt feladtam.
7/9 anonim válasza:
A kommentelők mindent IS jobban tudnak.
Csak azt veszem alapul, hogy kb 2 év alatt szinte mindenki vírusszakértő lett, majd februártól ugyanezek az emberek szinte napok alatt megkérdőjelezhetetlen háborús szakértővé képezték át magukat.
8/9 anonim válasza:
Ki a szakember? Már vagy 20-22 éve volt, hogy a reggeli förmedvény-borzadmányban, amit a Boros-Bochkor-(Voga) fémjelzett, szó esett a áram-védőkapcsolóról, lánykori nevén FI-reléről. Nyilván ehhez nem tudtak okosat hozzámondani. Beolvasták vagy hat-tíz betelefonáló szakember hozzászólását, kiegészítését, kommentárját. Egyik nagyobb ostobaságot mondott, mint a másik, nevet és szakképzettséget vállalva...
9/9 anonim válasza:
Kérdező, te erre a jelenségre gondolsz: Dunning–Kruger-hatás? [link]
Erre szokták azt a példát hozni, hogy a tudás olyan mint egy lufi. Ha kicsi a tudásod, akkor kevés levegő van a lufiban, így a lufi kicsi lesz, ha kicsi a lufi akkor pedig a kicsi a felülete, ha kicsi a felülete, akkor pedig kevés olyan dologgal érintkezik, amit nem tud.
Minél több mindent tudsz, annál nagyobb a lufi és annál több ismeretlen dologgal találkozol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!