Van ilyen felhő tárhely?
Olyat keresek amire szó szerint akármit fel lehet tenni, na persze legyen nagy tárhelye. Igen tudom azok általában ún. "nem biztonságos" adattárolást tesznek lehetővé, de nem is ez lenne a lényeg mert csak pár telepítőt, filmet meg ilyen netről berszerezhető valamiket tennék fel, hogy elérhessem telefonon, tableten. A legtöbb tárhely nem enged torrenteket, tört játékokat, 18+ videókat feltenni van olyan ami ezeket engedi, és nagy a tárhelye (mondom most a titkosítás nem számít)?
Választokat köszi
#1 Próbáltam fel se ment az activator.cmd de már törölte is :(
Más esetleg?
A felhőtárhelyre csak titkosítottan (mind az állomány tartalmát, mind a nevét - szóval az állomány nevéből ne lehessen következtetni a tartalmára - titkosítsd) tölts fel állományokat, az biztosítja, hogy a felhőtárhely tulajai nem látnak bele a feltöltött állományokba.
Ehhez elegendő lehet egy archiválószoftver (ilyen például az ingyenes és nyílt forrású 7-zip - [link] - és Peazip - [link] ), fájltitkosító (ilyen például az AesCrypt - [link] - vagy a gpg4win - [link] ) vagy titkosított meghajtó (ilyen például a Veracrypt - [link] ) - ezeknél a fájlnevet neked kell beállítani - de vannak röptében titkosító megoldások is, mint például a Cryptomator ( [link] ) vagy az rClone ( [link] ).
A tárhelyszolgáltatók kötelesek betartani, és lehetőségeikhez mérten betartatni a törvényeket. Egyiküknek sem hiányzik, hogy a MegaUpload sorsára jussanak.
De ha van pénzed rá, párezer forintért már lehet bérelni VPS-t, arra felteszel (infós haverral feltetetsz) egy FTP-szervert, és máris ott van a "felhő". VPS-eknél általában nem szokták a szolgáltatók azt skubizni, hogy mi van fent, hacsak nem csinálsz nyíltan és feltűnően törvénybe ütköző dolgot. Lehet, hogy nem olyan trendi, mint a Google Drive, de megbízható, szabványos, és működik.
#3 7z meg ezek helyett jó a linux beépített 7z formátuma szerinted?
#4 FTP és ha SFTP - t használnék? Az tudtommal titkosít, jó ötlet ez is.
#5 Én vagyok ilyen maradi a routereimmel?? egyiken sincs usb meghajtó :(
#6: "#3 7z meg ezek helyett jó a linux beépített 7z formátuma szerinted?"
Igen (-p kapcsolóval adhatod meg), csak LZMA-metódust (-m0=lzma kapcsoló ) használj:
"#4 FTP és ha SFTP - t használnék? Az tudtommal titkosít, jó ötlet ez is."
Az FTP és az SFTP csak átviteli protokollok - az FTP alapesetben titkosítatlan (az FTPS az SSL-lel/TLS-sel titkosított változata), az SFTP/SCP titkosított - de a titkosított átviteli protokollok csak az átvitelt titkosítják, nem az állományt (a tartalmát és nevét) magát.
#7: "#3 mármint a Linux beépített archiválója."
.7z formátumot/LZMA tömörítési metódust használj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!