Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Instagram tesz feljelentést?

Instagram tesz feljelentést?

Figyelt kérdés
Instagramon üzenetben kaptam olyan fotókat amilyeneket nem kellett volna (CP). Ezt jelentettem is nekik, melyeket valószínű töröltek, mert kis idő múlva már nem láttam az üzenetek között ezeket a képeket, de a szöveges rész olvasható volt és a felhasználó is eltűnt. Valószínű ő is törlésre került. (Van másik insta fiókom is, azon sincs találat rá). Az instagram tesz lépéseket a hatóság felé ezek miatt, így engem is elővehetnek? Vagy csak a üzenet küldőjét? Vagy a törléssel letudták a dolgot?

2022. jan. 3. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Törléssel letudva, és neked nincs mitől tartanod.
2022. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha te tettél volna feljelentést, lehet indult volna eljárás (és akár sikeres is, ha mondjuk beazonosítható, létező, magyar felhasználótól származik), de így nem lesz belőle semmi. Valószínűleg még ember sem látta a jelentést, hanem az automata rendszer eltávolította.
2022. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szia ! Nem, nem fognak elővenni. Ilyenkor egy automatikus bot kezeli, és csak letiltják az olyan fiókot. Nem fogják elővenni és bíróság stb, csupán csak letiltják. Nem kell aggódj, semmi problémád nem lesz belőle:).
2022. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

"Az instagram tesz lépéseket a hatóság felé ezek miatt"


A facebook konglomerátum meg szokta tenni a feljelentést és sok (európai) országban ezt komolyan is veszik a hatóságok.


"így engem is elővehetnek"

Ha foglalkozik a dologgal a hatóság és könnyű préda kell nekik az éves statisztikához akkor simán. Megkapják a részletes listát kinek lett elküldve a tartalom és ha megtalálják a telefonon/gépen lementve ( akár a temp fileok között ) az már birtoklás...

2022. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!