Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a nagyobb wifi hatótávo...

Melyik a nagyobb wifi hatótávolságú router, a TP-LINK TL-WR542G vagy az SMC WBR14-G2?

Figyelt kérdés
És melyiket ajánlanátok, ha otthon kellene kb. 100m hatótáv?
2010. szept. 7. 15:49
 1/7 Jovanny ***** válasza:
Kb. ugyanazt tudják, 30m beltérben, 150m szabadtérben. Ezek tájékoztató adatok, nem biztos, hogy megy is ekkora távolságon. A 100m már nagyon csücskös szerintem szabadtéren is.
2010. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Az SMC WBR14-G2, egy őskövület. Elavult belsővel és gyenge teljesítménnyel. 15 Mbps- os net felett könnyen megrogyik. torrentezést nem nagyon bírja. Ha jót akarsz magadnak akkor hanyagolod.


A TP-LINK TL-WR542G más sokkal korrektebb, de ebből is csak a v7 hardver verziót szabad megvenni.


Ami a halótávot illeti előre lehetetlen megmondani, minden a környezettől függ falak vastagsága építő/szigetelőanyagok, egyéb természeti akadályok, nagyfeszültségű vezetékek stb.


A TP-linknek leszerelhető az antennája, így szükség esetén a gyári 3 dBi -s antennát le lehet cserélni 1-2 ezer forintos beruházással pl. 8 dBi nyereségűre. Ha így sem lenne elég akkor lehet jelismétlőt (repeater -t) venni. De ezek már olyan árban vannak, mint a router -ek.

2010. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
SMC WBR14 G2-EU-t ne vegyél. Kapásból a harmadik adja meg magát nálam, ráadásul a PPPoE protokollja sem a legjobb. A TP-LINK-el semmi gond nincs.
2010. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

17:50-es: azt honnan tudhatom meg hogy v7-es-e?

És ezen a routeren kívül melyiket ajánlanátok még, ugyanilyen vagy kisebb árral?

2010. szept. 7. 20:17
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Így: [link]


Rajta van a dobozán is. De csak akkor tudsz variálni, vele ha boltból veszed személyesen. Rendelés esetén kapsz amilyet kapsz..


Egy ezressel drágábban nagyon jó még a TL-WR741ND

[link]


Hardveresen és szolgáltatásokban is odaver a TL-WR542G -nek. Ebben az árkategóriában nincs is más márka/típus amit nyugodt szívvel tudnék ajánlani.

2010. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

20:28-es: Nekem az számítana, hogy amit most ajánlottál nagyobb-e a hatótávolsága?

A többi dolog nem fontos nekem, mert az a lényeg nekem hogy kb. 50 m-ről legalább lehetne fogni a jelet.

2010. szept. 7. 21:49
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
50 m szerintem mindegyiknél bele fog férni.
2010. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!