Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet futtatni egy...

Hogyan lehet futtatni egy weboldalt otthonról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mindennapi használatra létrehoznék egy weblapot (a domain megvan) és szeretném a szervert otthonról futtatni. 2000/1000Mbps - os net van otthon. Villanyköltségeket tudom.... A Wordpress-et szeretném használni a honlap létrehozásához. op. Win Xp pro SP3 Nem fix ip. Értek a gépekhez, de programozni nem tudok. Kérlek, csak a kérdésre válaszoljatok!

Előre is köszi!



2021. nov. 20. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá programozni, kell egy szerver OS (Debian vagy Ubuntu Server), feltenni docker-t és portainert, onnan meg telepíteni nginx proxy managert és wordpress-et.
2021. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 Így van. Egy normálisan felkonfigurált linux szerver, aztán mehet rá akár dockerben a wp. (natívan is, bár úgy kevésbé biztonságos ha elszúrod a konfigot)

És semmiképp se rakd DMZ-be, elég a portforward.


winxp-t ne tegyél ki netre, főleg ne webszervernek (bár másnak se) mert tökéletes alanya leszel egy botnet hálózatnak :)

2021. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és lemaradt: dynu.com-nál ha felveszed a domain-t, akkor dinamikus ip-ről is menni fog a dolog ingyen. Ott felvehetsz egyedi domain-t is és mindenre van kliensük. Nekem mikrotik-en fut.
2021. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi a hozzáértő és nem lekezelő... válaszokat. Én is Linuxban gondolkoztam, mert kezd ilyen szinten instabil lenni a win xp, de most először arra tenném. Valaki tudna linket meg utasítást is rakni, ha lehet, mert, így annyira még nem megy.
2021. nov. 20. 22:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva több mint tíz éve nem próbálkoztam webszerverrel xp-n, de azt hiszem a xampp vagy mi, az megoldja.

DE!!! Továbbra is NAGYON nem javaslom még próbálkozásnak sem. Ha a robotok megtalálják, akkor kihasználva az ismert és benem foltozott sérülékenységeket tuti megfertőzik a géped.


Netre ne rakd így ki ha jót akarsz magadnak. :)

2021. nov. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ubuntu Servert ajánlom mert holt egyszerű feltenni: [link]

Telepítés tutorial: [link]

Docker telepítés: [link]

Portainer telepítés: [link]

Wordpress: [link]

npm: [link]

2021. nov. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teheted xp-re is, csak a lecsókák nem képesek megfelelően konfigurálni egy szervert és ezért ijesztgetnek mindennel, amit ők beszopnának.

A szolgáltatódtól igényelhetsz statikus IP-t is, igaz, pénzbe kerül.

2021. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

XP és a szerver egy mondatban... :D :D

Na mesélj, hogy csinálnád biztonságosan?

2021. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyebként mellette szeretnél NAS-t is futtatni azon a gépen + weboldal merem ajánlani openmediavault. Azalapján meg feltelepíted, konfigurálod a csomagokat amelyeket már fentebb leirtak.

Tűzfalhoz, bandwitch kezeléshez iptablest ajánlom.

2021. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!