Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Blogindításhoz milyen platform...

Blogindításhoz milyen platformot érdemes választani?

Figyelt kérdés
Fontos szempont, hogy legyen egyszerűen kezelhető.
2021. szept. 7. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Blog.hu, wordpress.com, vagy, ha teljesen saját domaint akarsz, akkor WordPress, de nem a wordpressz saját tárhelye N.
2021. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
blogspot.com
2021. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

#1 vagyok és most látom, hogy a telefonom belejavított a mondandómba...

Szóval:


Blog.hu, wordpress.com, vagy, ha teljesen saját domaint akarsz, akkor WordPress, de saját tárhelyen, tehát nem a wordpress.com-on, hanem bérelsz egy tárhelyet és megveszed hozzá a pl: sajatakarmilyenblogoldalam.hu domaint.


Ha a blog.hu-ra készítesz blogot, akkor akarmi.blog.hu, ha a wordpress.com-on, akkor akarmi.wordpress.com lesz az elérhetősége, ráadásul utóbbinál sok funkciót csak azután érsz el, ha fizetsz.


Ha saját tárhelyet bérelsz, akkor akarmi.hu is lehet (.com, .eu, .stb) az elérhetőség, de ekkor a teljes tárhely karbantartására (frissítések, mentések) is neked kell figyelned. Viszont a lehetőséged sokkal több.

2021. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

blogger.com (blogspot.com aldomain név)


A testreszabás és a posztírás megy teljesen grafikus felületen is. A posztoknál csak a bonyolultabb dolgokhoz (pl táblázat) kell HTML. A szöveg, a kép s a hasonlók posztba illesztése s formázása egyszerű.


Ha majd meg belejössz, a témát s a bejegyzéseket is lehet HTML-ben profibban csinálni. (Pl pixel pontosan megadni, hogy milyen széles legyen egy kép. Grafikus felületen, csak olyan opciók vannak hogy pl "eredeti", vagy "közepes")

2021. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A google ét ajánlom, régen nekem volt, hozzá nem értőként is teljesen jól testre lehet szabni előre bállított sablonokkal stb, ha meg érted az informatikát mélyebben is belenyúlhatsz, én nem értek hozzá mélyebben, de az előre beállított sablonokkal is maximálisan elégedett voltam.
2021. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utánanéztem. Azt hiszem, a saját domain-os lesz a legjobb megoldás. És ha jól értem, abból egy van (vagy egy ismert, sokak által használt van), a wordpress.org.
2021. szept. 8. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A wordpress.org a WordPress hivatalos webhelye. A legtöbb tárhelyszolgáltatónál alapból tudod telepíteni a bérelt tárhelyedre a WP-t, Drupalt és még más tartalomkezelőket is.

Tessék kezdetnek egy kis összefoglaló: [link]

2021. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Köszi!
2021. szept. 8. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!