Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehetne egy hálózatban...

Hogyan lehetne egy hálózatban lekorlátozni az egyik gép letöltési sebességét?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy testvérem állandóan töltöget (torret)lényegében egész nap, és nem érdekli hogy olyankor az én gépemen szinte alig lehet netezni, videó nézése pedig esélytelen. Szeptembertől jön az egyetem, a sok tanulás mellé szükségem lenne a netre mert részben onnan jönnek az anyagok, meg azért elvárnám hogyha hazaesek hullafáradtan akkor tudjak már netezni basszus. Tudna valaki segíteni, hogy technikailag hogyan lenne megoldható? Az a baj hogy a szóból nem ért, szüleim pedig mindig neki adnak igazat. (ő az örök kedvenc, bezzeg ha fordítva lenne...) Minden megoldás érdekelne, mert nem akarok vele kiszúrni, de ha ő így, akkor én is úgy. Jöhet program megoldás, hack ötlet, lényegében bármi, csak sikerüljön megoldani a dolgot, mert ez így nekem nem kóser. Egyébként 100% hogy a torrentelései miatt van ez a probléma, mert láttam már hogy sunyiban töltöget, és mikor nem volt itthon 3 napig semmi probléma nem volt a netemmel. Előre is köszi a segítségeket!
2010. aug. 27. 13:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem még hogy a két gép elvileg "nem látja egymást", a technikai infókról annyit, hogy egy modemen, és két routeren keresztül csatlakozik a két gép a netre.
2010. aug. 27. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs QoS (csomagütemezés) a routerben, akkor nem nagyon fog ez menni. A routerhez kinek van hozzáférése, neked vagy neki?
2010. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos neki, az ő szobájában van, mert onnan jön az én kábelem ide fel a tetőtérbe. Egy régi bóvli router egyébként. :( De ha csak egy jobb router kell, még az is végrehajtható ha nem túl drága.
2010. aug. 27. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!