Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A gépem nem érzékeli a netkábe...

A gépem nem érzékeli a netkábelt (utp), miért?

Figyelt kérdés

Hiába dugom be a kábelt nem veszi észre a gép. Azt írja hogy nincs bedugva hálózati kábel

pedig be van. Egy másik gépen (laptop)on is megnéztem az se veszi észre a kábelt. Így valószínüeg nem a

hálókártyáva van gond. Sima kábelnetem van semmi modem vagy router. Win7et használok, eddig nem volt ilyen probléma.


2010. aug. 26. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Startmenű/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok (csak XP-ben tudom). Látja-e a kapcsolatot? Ha nem, akkor talán a Tűzfal tiltotta le.
2010. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha semmilyen formaban nem reagalja le a geped az Utp kabelt, akkor lehet hogy a masik vegen van a gond.
2010. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre,hogy ez csak a windows lükesége,hogy kiírkálja,hogy egy hálózati kábel nincs bedugva.

Ettől függetlenül a net az működik rendesen nálam.

Nálad van net ?

2010. aug. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nincs netem ez a problémám. Leszarnám ha csak írogatná hogy nincs bedugva. De ezaz hogy az alaplap hátulján se villog a led hogy érzékelné a kábelt. És más gépen is megpróbáltam és az sem érzékelte. Szóval úgyérzem nem a gépben hanem a kábelben kell keresnem a problémát. A szolgáltató (digi) azt mondja hogy ott nem észlelnek problémát. Nem tudom mit kéne csinálnom... =/
2010. aug. 27. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nade most nagyon nem értelek.

Hát azt sem sikerült egyértelműen kizárni,hogy a kábel maga,jó vagy rossz ?

2010. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nem tudtam megállapítani hogy a kábel biztosan rossz. De csak arra gyanakszom mivel egyik gép sem látja. De amúgy hogy tudnék róla megbizonyosodni hogy nem jó? A digi azt állítja nálluk nincs probléma.
2010. aug. 27. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát sztem úgy tudnál legegyszerűbben túllendülni ezen a kábelproblémán,ha vennél/kérnél egy másikat ,és hogy azzal van e net .
2010. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!