Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a Youtube felismeri a...

Ha a Youtube felismeri a zenét a videómban, kaphatok érte szankciót azon kívül, hogy nem lehet belőle bevétel?

Figyelt kérdés

tehát mikor odaírja, hogy youtube számára engedélyezte: és ott a zene címe. letilthatják érte a csatornám vagy videóm?

És olyan zenékért amit nem ismer fel azért?



2021. jún. 25. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha felismeri, akkor némíthatja, tilthatja és ha a sokadik alkalom akkor a fiókot is.
2021. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem szokták törölni, csak jelzik, hogy szerzői jogi követelés van a videón, nem szerezhetsz bevételt. Ilyenkor külön kiemelik, hogy ezzel semmi teendőd nincsen, csak nincs bevétel.
2021. jún. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Általában az van amit a 2-es mond.


De olyan recorder is van ami feljelent úgymond és akkor kapsz egy figyelmeztetést.

De ez gyakoribb a filmeknél.


Nekem ezért van egy másik youtube csatornám is amire feltöltök a videóból 1 percet és megnézem kapok e rá komolyabb figyelmeztetést :)

2021. jún. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kérdező: ha egy zene/film nem szerepel a Content ID rendszerben, akkor nem történik semmi. viszont a Content ID rendszerben később is beregisztrálhatja a jogtulajdonos, illetve ha valaki felismeri a videódban, akkor jelezheti nekik hogy védett tartalom.

ha szerepel a Content ID rendszerben, de mégsem ismeri fel a videódban (pl. valamilyen torzítás/módosítás miatt), akkor pillanatnyilag szerencséd van, de ez elmúlhat, mert az algoritmus fejlődik és idővel a torzítás ellenére is felismerheti az egyezést.

amikor a Content ID rendszerbe a jogutlajdonos regisztrálja a tartalmát, akkor 3 opció közül választhat, hogy mi történjen, ha másnál megtalálják:

1. törlés és büntető pont (Copyright Strike) az elkövetőnek, amiből fél éven belül 3 db-ért a csatorna törlése jár.

2. maradhat a tartalom, de reklámot jelenítenek meg mellette és annak bevételét a jogtulajdonos kapja, nem a csatorna tulajdonosa

3. maradhat a tartalom és reklámot se jelenítenek meg mellette, a jogtulajdonos csak statisztikai adatokat kér, hogy lássa mennyien, hogyan nézik a videót (mintha a sajátja lenne)


a YouTube emberi erővel nem vizsgálja a tartalmakat. ezek automatikus beállítások, a tulajdonos beállítja, a YouTube pedig végrehajtja a tulajdonos beállításai szerint. ha vitatni akarod a dolgot, akkor a jogtulajdonossal (és jogászaival) kell lemeccselned.

ha vitatod törlést, akkor a YouTube felszólítja a jogtulajdonost, hogy vagy ejtse a követelését, vagy mutassa be a dokumentumokat, hogy pert indított ellened - éppen ezért nem nagyon érdemes vitatni, hacsak nincs nagyon jó ügyvéded.

a YouTube csak nagyon különleges (emberjogi, szólásszabadsági) esetekben száll be a vitába, amikor úgy érzik, hogy nem csak egyértelmű a jogi helyzet, hanem elég fontos is, hogy ők maguk bíróságra menjenek a szólásszabadság védelmében.


#3-as teljesen felesleges erre külön csatorna, ma már feltöltéskor rögtön ellenőriz a YouTube és nem büntet, hanem eleve nem engedi ki a problémás tartalmú videókat.

egyébként ha túl sok problémás tartalmad van, a kapcsolódó csatornákat is letilthatják, nem csak azt, amelyikre az engedély nélküli tartalmat töltötted. szóval ha csak átjelentkezel, de együtt kezeled a fiókokat, akkor ugyanúgy látják a kapcsolatot köztük és kihathatnak egymásra.

2021. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#1 nem olyan nagyon sokadik az az alkalom. fél éven belül 3 a harmadik Copyright Strike-ért törlés jár. mivel mindegyik Copyright Strike elévül fél év után, így ha egyszerre nincs belőle három, akkor sokáig kihúzhatod, de fél éven belül nem lehet kettőnél több, mert a harmadikért már a csatorna törlése jár.
2021. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én amúgy úgy jártam, azért tettem fel a kérdést, mert használtam hangulatfokozó zenéket rakás videóm alatt, amit 6évvel később ismert fel a rendszer, hogy sorozatokból van és oda van írv,a hogy engedélyezte, de x országokban letiltották a tartalmat miatta, ahol fut pl. a sorozat. elég... érdekes, úgy hittem utólag nem tehetnek ilyet, de úgy vagyok ezzel az erővel minek videózni szóval használom, amit tudok.


"egyébként ha túl sok problémás tartalmad van, a kapcsolódó csatornákat is letilthatják,"

4es itt arra gondolsz, hogy amik ugyanaz alatt az ip/telefonszám alatt futnak, vagy csak az emailt nézik? Mert pl nekem van egy rendes csatornám, de tesóm ugyanarról a telefonról beaktivált egy másik emailcímet, amin meg random copyrightos sorozatjeleneteket tölt fel. akkor lehet az én csatimnak baja?

2021. júl. 2. 02:17
 7/8 A kérdező kommentje:
de kevés a valószínűsége, hogy egy random magyar videóst beperelnek mert felhasznált pl sorozat vagy játékokból betétdalokat, nem? már tartalmat se kéne erre törölni elvileg, csak tiltani országokban
2021. júl. 2. 02:21
 8/8 anonim ***** válasza:

beperelni nem fognak senkit. nem csak Magyarországon, máshol sem. pont azért van az automatikus tartalom ellenőrző és letiltó rendszer, hogy se a YouTube-ot ne perelhessék, se a felhasználóknak ne legyen komolyabb gondja annál, hogy törlik a tartalmat, amivel gond van - újabban már rögtön a feltöltés után jelzi a rendszer, így eleve ki se mehet, ha gond van vele. (de ha később kerül be a rendszerbe, hogy másé, akkor utólag ugyanúgy fel fogja ismerni és tiltani).


a jogtulajdonos döntése, hogy csak országokat korlátoz, vagy töröltet. övé a tartalom, ő dönti el, hogy mit lehet vele csinálni, mit hagy, miből csinál ügyet.


attól, hogy nem azonnal derült ki, hogy övé a tartalom, még övé a döntés. amikor kiderül, hogy az ő tartalmát használod, akkor fognak intézkedni.


hogy mennyire széles körben kezelik a kapcsolódó csatornákat, azt nem lehet tudni. valószínűleg a Google mindent is tud rólad, úgyhogy ha meg akarják kapirgálni, akkor elképzelhető, hogy nézik az IP-t is. reménykedj, de inkább törekedj a saját tartalom használatára és tesód is erre neveld, neki is jobb lesz.


egyébként film és sorozat jeleneteket sem feltétlenül töröltetnek. azokat is ugyanúgy fent hagyhatják, ha a jogtulajdonos úgy dönt. ha nem, akkor viszont törölnek. (sokkal jobb, amit rögtön felismer és jelez a rendszer, mert azzal később nem fog meglepetés érni. amit nem ismer fel a rendszer, amiatt viszont aggódhatsz, hogy vajon mikor ismeri majd fel és mennyire reklamálnak/törölnek miatta)...

2021. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!